Till resultatsummering 2017

Trinidad Alfonso EDP Valencia Marathon 19/11 R

Trinidad Alfonso EDP Valencia Marathon
Plac.NamnKlassTid
115.  Martin Ingberg PB Herrar 2:48:24
121.  Fredrik Johnsson Herrar 2:51:12
256.  Ludvig Börjesson Herrar 2:58:46

Borås 6 timmars 11/11 R

Borås 6 timmars
Plac.NamnKlassTid
58.  Lars-Åke Kvist Herrar 6:00:00
Borås 6 timmars
Plac.NamnKlassTid
45.  Fredrik Hartman Herrar 6:00:00
Borås 6 timmars
Plac.NamnKlassTid
4.  Ing Marie Johansson Damer 6:00:00
Borås 6 timmars
Plac.NamnKlassTid
17.  Pär Johansson Herrar 6:00:00

Kullamannen Dödens Zon 4/11 R

Kullamannen Dödens Zon
Plac.NamnKlassTid
87.  Christoffer Stockman Herrar 2:27:26
8.  Therese Fjordång Damer 2:27:57
329.  Fredrik Fjordäng Herrar 2:59:54

Kilsbergsleden 4/11 R

Kilsbergsleden
Plac.NamnKlassTid
3.  August Grek P7 0:06:00
8.  Frans Gustavsson P9 0:06:09
11.  Lisa Gawelin F7 0:08:41
12.  Greta Ingberg F7 0:09:02
20.  Kasper Johnsson P7 0:11:57
24.  Sindre Ingberg F7 0:13:32
31.  Svante Härdfeldt P7 0:22:29
Kilsbergsleden
Plac.NamnKlassTid
4.  Magnus Hellid M40 1:02:19
7.  Ida Lilja Kvinnor 1:04:49
Kilsbergsleden
Plac.NamnKlassTid
1.  Erik Anfält M40 0:49:45
2.  Ludvig Börjesson M40 0:52:39
1.  Andreas Ingberg M35 0:53:14
5.  Jonathan Kandelin Män 0:56:26
3.  Villem Raudsepp M35 0:58:02
1.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:58:23
4.  Fredrik Jansson M35 1:01:23
11.  Dennis Pribisalic Män 1:02:09
12.  Dan Grabö Män 1:02:40
1.  Mikaela Kemppi K40 1:03:07
2.  Julia Johnsson K40 1:04:03
6.  Roger Elimä M35 1:05:59
5.  Patrik Karpaty M50 1:07:13
8.  Thomas Stenius M35 1:07:59
2.  Katrina Huss Kvinnor 1:08:40
6.  Thomas Nordin M50 1:11:08
5.  Jörgen Laestadius M45 1:13:08
3.  Nathalie Karlsson Kvinnor 1:14:56
3.  Håkan Karlsson M60 1:16:07
6.  Tina Åbjörn K40 1:17:23
14.  Peter Hahlin Män 1:18:20
3.  Anki Lindén K35 1:18:20
7.  Karin Karlsson K40 1:18:21
3.  Annica Lindkvist K45 1:18:57
8.  Therese Persson K40 1:20:15

Mainova Frankfurt Marathon 29/10 R

Mainova Frankfurt Marathon
Plac.NamnKlassTid
1478.  Pär Ehrling PB Herrar 3:12:24
1366.  Jenny-Ann Ehrling PB Damer 4:25:11

Växjö Marathon 21/10 R

Växjö Marathon
Plac.NamnKlassTid
12.  Oskar Larsson PB Herrar 2:55:14
44.  Magnus Otterhed PB Herrar 3:11:44
84.  Joakim Tillman Herrar 3:25:40
121.  Erik Hammarström PB Herrar 3:36:23

DM/VDM lång terräng 21/10 R

DM/VDM lång terräng
Plac.NamnKlassTid
1.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:31:44
1.  Mikaela Kemppi K40 0:33:26
2.  Julia Johnsson K40 0:33:54
1.  Märta Sjölander K50 0:37:48
4.  Anna-Karin Frih K40 0:39:10
2.  Susanna Danielsson K45 0:39:42
1.  Lisa Hjalmarsson K35 0:41:15
2.  Tove Anger K35 0:42:08
DM/VDM lång terräng
Plac.NamnKlassTid
5.  Thomas Johansson M60 0:41:05
1.  Andreas Ingberg M35 0:43:36
7.  Erik Högkvist Män 0:47:50
3.  Ronny Collin M40 0:48:57
6.  Roger Elimä M35 0:52:41
6.  Andreas Österlund M45 0:52:58
3.  Torbjörn Sjölander M55 0:56:10

Mizuno Half Marathon 15/10 R

Mizuno Half Marathon
Plac.NamnKlassTid
134.  Pär Ehrling Herrar 1:27:33
2209.  Jenny-Ann Ehrling Damer 2:10:51

TCS Amsterdam Marathon 15/10 R

TCS Amsterdam Marathon
Plac.NamnKlassTid
134.  Pär Ehrling PB Herrar 1:25:49
2209.  Jenny-Ann Ehrling Kvinnor 2:07:12

Göteborg Marathon 14/10 R

Göteborg Marathon
Plac.NamnKlassTid
46.  Patrik Bergström Herrar 3:19:21

Åstadsloppet 14/10 R

Åstadsloppet
Plac.NamnKlassTid
3.  Erik Anfält Herrar 1:10:58
8.  Ludvig Börjesson Herrar 1:16:06
10.  Oskar Arlebo Herrar 1:18:01
12.  Fredrik Johnsson Herrar 1:19:46
20.  Sören Forsberg Herrar 1:21:50
21.  Thomas Lindahl Herrar 1:22:08
22.  Pär Johansson PB Herrar 1:22:58
26.  Simon Schagerström Herrar 1:23:38
31.  Jesper Damström Herrar 1:24:48
4.  Liduina van Sitteren Damer 1:25:12
35.  Johan Flodén Herrar 1:25:13
36.  Anders Larsson Herrar 1:25:17
44.  Villem Raudsepp Herrar 1:27:07
48.  Magnus Otterhed Herrar 1:27:59
52.  Ola Andersson Herrar 1:28:31
58.  Fredrik Jansson Herrar 1:29:20
61.  Stefan Gustafsson Herrar 1:30:12
67.  Martin Duberg PB Herrar 1:30:55
72.  Mikael Edberger Herrar 1:31:42
77.  Kenth Pettersson Herrar 1:32:22
6.  Kajsa Lihagen PB Damer 1:32:28
7.  Ingrid Ziegler Damer 1:32:44
81.  Andreas Norling Herrar 1:33:10
8.  Ing Marie Johansson PB Damer 1:33:14
85.  Rickard Wirén Herrar 1:33:33
98.  Eric Anderson PB Herrar 1:35:12
99.  Stefan Jansson PB Herrar 1:35:12
101.  Jonas Jadestig Herrar 1:35:15
106.  Andreas Danneborn Herrar 1:35:39
110.  Fredrik Härdfeldt Herrar 1:35:54
120.  Torbjörn Holmqvist Herrar 1:36:45
122.  Roger Elimä Herrar 1:36:51
126.  Henrik Andersson PB Herrar 1:37:38
130.  Patrik Karpaty PB Herrar 1:38:00
131.  Andreas Österlund Herrar 1:38:10
137.  Thomas Stenius Herrar 1:38:54
145.  Anders Strömvall Herrar 1:39:20
15.  Therese Fjordång PB Damer 1:41:19
162.  Sven-Arne Jacobsson Herrar 1:41:28
163.  Jörgen Laestadius Herrar 1:41:34
164.  Christer Hansson Herrar 1:41:41
166.  Thomas Nordin PB Herrar 1:41:53
174.  Andreas Avella PB Herrar 1:42:07
173.  Fredrik Holm Herrar 1:42:24
181.  Torbjörn Sjölander Herrar 1:43:32
182.  Fredrik Svensson PB Herrar 1:43:37
184.  David Güvenal PB Herrar 1:43:47
198.  Johan Jongen PB Herrar 1:45:18
25.  Paula Gustavsson Damer 1:46:27
26.  Anki Lindén Damer 1:46:36
28.  Jenny Johansson PB Damer 1:47:12
35.  Susanna Danielsson Damer 1:51:05
36.  Nathalie Karlsson Kvinnor 1:52:32
42.  Tove Anger PB Damer 1:54:53
299.  Carl Johan Thysell Herrar 1:58:49
63.  Anna Camén Damer 1:58:58
64.  Kicki Arneback PB Damer 1:59:01
323.  Michael Lodin PB Herrar 2:02:48
Åstadsloppet
Plac.NamnKlassTid
2.  Jakob Nilsson Herrar 0:34:02
21.  Dennis Pribisalic Herrar 0:39:51
3.  Julia Johnsson Damer 0:42:08
51.  Mats Brodin PB Herrar 0:43:56
10.  Katrina Huss PB Damer 0:45:33
86.  Adam Anderson PB Herrar 0:47:46
97.  Johan Björnstad PB Herrar 0:48:39
33.  Daniela Nosko Damer 0:53:04
67.  Catrine Andersson Damer 0:58:28
Åstadsloppet
Plac.NamnKlassTid
10.  Andrew Lowry PB Herrar 0:20:01
21.  Hanna Andersson PB Damer 0:26:36
27.  Mariana Jadestig PB Damer 0:27:19
45.  Carl Jansson PB Herrar 0:28:18
46.  Oscar Jansson Herrar 0:28:19
34.  Camilla Andersson PB Damer 0:28:22

Hostruset 7/10 R

Hostruset
Plac.NamnKlassTid
1.  Pär Johansson PB M40 0:17:13
9.  Henrik Eknor Män 0:17:16
15.  Fredrik Neuman PB Män 0:18:08
1.  Liduina van Sitteren PB Kvinnor 0:18:12
17.  Erik Högkvist Män 0:18:20
5.  Roger Elimä M35 0:19:25
22.  Stefan Gustafsson Män 0:19:33
1.  Torbjörn Sjölander PB M55 0:20:42
3.  Thomas Nordin M50 0:20:46
1.  Märta Sjölander PB K50 0:22:08
8.  Andrew Lowry M35 0:22:28
2.  Anna-Karin Frih K40 0:22:29
2.  Lisa Hjalmarsson K35 0:23:46

Annaloppet 1/10 R

Annaloppet
Plac.NamnKlassTid
1.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:19:14
13.  Erik Högkvist Män 0:19:22
2.  Annika Larsson Kvinnor 0:20:55
18.  Roger Elimä Män 0:21:07
19.  Karl Kind Män 0:21:12
24.  Jörgen Laestadius Män 0:21:47
25.  Torbjörn Sjölander Män 0:22:10
29.  Pär Ericzzon Män 0:23:21
8.  Märta Sjölander Kvinnor 0:24:05
9.  Tove Anger Kvinnor 0:24:35

BMW Berlin Marathon 24/9 R

BMW Berlin Marathon
Plac.NamnKlassTid
333.  Morgan Pätsi PB Herrar 2:40:17
345.  Andreas Ingberg PB Herrar 2:40:40
626.  Gustav Grek PB Herrar 2:49:00
676.  Sören Forsberg Herrar 2:49:07
812.  Anders Larsson Herrar 2:51:38
1047.  Jesper Damström Herrar 2:56:07
1106.  Jonas Karlsson PB Herrar 2:56:44
3864.  Lars-Åke Kvist PB Herrar 3:19:36
8588.  Tomas Perryd Herrar 3:45:51

39 Pzu Maraton Warszawski 24/9 R

39 Pzu Maraton Warszawski
Plac.NamnKlassTid
1308.  Federico Consales PB Herrar 3:41:03
3393.  Jimmy Petersson Herrar 4:26:43

TCS Lidingöloppet 23/9 R

TCS Lidingöloppet
Plac.NamnKlassTid
22.  Fredrik Johnsson Herrar 0:56:09
26.  Julia Johnsson Kvinnor 1:09:16
791.  Åsa Vidlund Kvinnor 1:32:10
TCS Lidingöloppet
Plac.NamnKlassTid
20.  Erik Anfält Herrar 1:48:55
68.  Ludvig Börjesson Herrar 1:58:31
196.  Pär Johansson Herrar 2:06:42
16.  Liduina van Sitteren Kvinnor 2:10:16
344.  Pär Ehrling Herrar 2:11:54
346.  Björn Eriksson Herrar 2:11:56
511.  Johan Edström Herrar 2:15:43
554.  Fredrik Johnsson Herrar 2:17:10
631.  Stefan Gustafsson Herrar 2:18:50
653.  Erik Nilsson Herrar 2:19:35
51.  Ingrid Ziegler Kvinnor 2:21:43
800.  Kristofer Björkman Herrar 2:22:35
74.  Ing Marie Johansson Kvinnor 2:24:50
1353.  Pär Ericzzon Herrar 2:29:27
1357.  Erik Åkerling Herrar 2:29:31
1400.  Jonas Lundin Herrar 2:30:03
1445.  Fredrik Hartman Herrar 2:30:39
150.  Sara Jakobsson Kvinnor 2:32:25
2203.  Roger Elimä Herrar 2:38:03
246.  Karin Karlsson Kvinnor 2:38:10
2239.  Per Johansson Herrar 2:38:23
2385.  Rickard Wirén Herrar 2:39:43
287.  Sanna Rutqvist Kvinnor 2:40:33
2747.  Christer Hansson Herrar 2:43:16
3430.  Marcus Jonsson Herrar 2:48:09
3450.  Robert Larsson Herrar 2:48:16
3620.  Gustav Axmon Herrar 2:49:36
3701.  Göran Rasberg Herrar 2:50:15
3863.  Daniel Güvenal Herrar 2:51:35
1183.  Erika Andersson Kvinnor 3:04:31
1807.  Daniela Nosko Kvinnor 3:17:47
7351.  Michael Boljang Herrar 3:22:45
2061.  Carin Calleberg Kvinnor 3:23:26
7898.  Patrik Bergström Herrar 3:29:27
9053.  Michael Lodin Herrar 3:52:22

Tarstaborgsrundan 17/9 R

Tarstaborgsrundan
Plac.NamnKlassTid
2.  Henrik Eknor Herrar 0:34:50
5.  Pär Ehrling Herrar 0:37:06
6.  Fredrik Härdfeldt Herrar 0:37:25
1.  Liduina van Sitteren Damer 0:38:20
19.  Andreas Österlund Herrar 0:41:02
21.  Roger Elimä Herrar 0:42:33
25.  Pär Ericzzon Herrar 0:42:53
28.  Joel Christiansson Herrar 0:44:42
4.  Susanna Danielsson Damer 0:49:15

Lassemajaloppet 10/9 R

Lassemajaloppet
Plac.NamnKlassTid
2.  Fredrik Härdfeldt Herrar 0:52:00
12.  Fredrik Hartman Herrar 0:59:55
Lassemajaloppet
Plac.NamnKlassTid
14.  Pär Ehrling Herrar 1:51:53

Stockholm Halvmarathon 9/9 R

Stockholm Halvmarathon
Plac.NamnKlassTid
52.  Morgan Pätsi PB Herrar 1:19:02
126.  Anders Larsson Herrar 1:23:42
139.  Martin Ingberg PB Herrar 1:24:21
141.  Johan Flodén Herrar 1:24:31
297.  Mikael Waldenborg Herrar 1:28:53
592.  Jonas Lundin PB Herrar 1:34:22
58.  Nina Gustafsson PB Damer 1:37:05
1020.  Christer Hansson Herrar 1:38:55
1866.  Daniel Güvenal PB Herrar 1:46:16
337.  Martina Stigsson Damer 1:47:44
520.  Maria Ekström PB Damer 1:50:57
1090.  Lisa Hjalmarsson PB Damer 1:58:59
2209.  Catrine Andersson PB Damer 2:11:25

Norasjön Runt 9/9 R

Norasjön Runt
Plac.NamnKlassTid
1.  Ludvig Börjesson M40 1:20:13
3.  Jesper Damström M45 1:24:56
1.  Erica Lech K40 1:25:47
1.  Liduina van Sitteren PB KS 1:25:58
5.  Ronny Collin M45 1:27:09
7.  Magnus Otterhed M45 1:30:38
4.  Pär Ericzzon PB M40 1:34:06
9.  Fredrik Hartman M45 1:36:54
6.  Rickard Wirén M35 1:37:12
1.  Torbjörn Sjölander M55 1:39:07
1.  Göran Rasberg PB M60 1:39:26
4.  Per Johansson M50 1:39:32
13.  Jörgen Laestadius M45 1:40:08
3.  Katrina Huss PB (ÖAIK) KS 1:41:39
4.  Sara Johansson PB (ÖAIK) KS 1:41:54
8.  Andrew Lowry PB M35 1:42:25
5.  Ewa Hellström PB KS 1:45:09
3.  Anna-Karin Frih K40 1:45:37
1.  Märta Sjölander K50 1:46:04
4.  Karin Karlsson K40 1:51:59
9.  Gustav Axmon M35 1:52:16
10.  Roger Elimä M35 1:52:20
2.  Tove Anger K35 1:56:36
3.  Carin Calleberg K45 2:07:22
15.  Peter Sparrow M45 2:10:16

Zinkgruvan Run of Mine 3/9 R

Zinkgruvan Run of Mine
Plac.NamnKlassTid
35.  Dan Olsson PB Herrar 0:52:54
37.  Fredrik Holm Herrar 0:53:00

Kilsbergen Trailrun 3/9 R

Kilsbergen Trailrun
Plac.NamnKlassTid
3.  Henrik Eknor Herrar 1:01:35
10.  Ronny Collin Herrar 1:05:49
11.  Björn Eriksson Herrar 1:06:05
12.  Johan Edström Herrar 1:06:31
19.  Erik Nilsson Herrar 1:09:38
23.  Martin Duberg Herrar 1:10:25
24.  Stefan Gustafsson Herrar 1:10:54
25.  Kristofer Björkman Herrar 1:10:55
2.  Ingrid Ziegler Damer 1:15:07
39.  Andreas Österlund Herrar 1:15:11
42.  Patrik Karpaty Herrar 1:16:17
44.  Torbjörn Sjölander Herrar 1:16:52
51.  Fredrik Hartman Herrar 1:17:46
57.  Dragos Piscan Herrar 1:18:10
58.  Pär Ericzzon Herrar 1:18:17
62.  Joel Christiansson Herrar 1:18:46
66.  Thomas Nordin Herrar 1:19:44
74.  Karl Kind Herrar 1:20:38
10.  Märta Sjölander Damer 1:22:53
11.  Anna-Karin Frih Damer 1:24:03
109.  Håkan Karlsson Herrar 1:26:58
21.  Therese Sätre Damer 1:29:41
144.  Michael Lodin Herrar 1:31:22
26.  Tove Anger Damer 1:31:30
29.  Johanna Niklasson Damer 1:32:49

Bergslagen Ultra 3/9 R

Bergslagen Ultra
Plac.NamnKlassTid
1.  Erik Anfält Herrar 3:38:56
5.  Simon Schagerström Herrar 4:29:04
13.  Erik Åkerling Herrar 4:53:26
32.  Andrew Lowry Herrar 5:26:33
39.  Stefan Sager Herrar 5:40:43
44.  Fredrik Jansson Herrar 5:51:59

Tjejmilen 2/9 R

Tjejmilen
Plac.NamnKlassTid
14.  Mikaela Kemppi Kvinnor 0:38:48
383.  Anna Camén Kvinnor 0:48:32
660.  Josefin Ödman PB Kvinnor 0:50:26
1088.  Malin Säterås PB Kvinnor 0:52:33
3355.  Catrine Andersson Kvinnor 0:58:34

Helsingborg Marathon 2/9 R

Helsingborg Marathon
Plac.NamnKlassTid
242.  Robert E Larsson Herrar 3:50:50

Östansjöloppet 26/8 R

Östansjöloppet
Plac.NamnKlassTid
2.  Henrik Eknor Män 0:38:09
3.  Ronny Collin M40 0:39:57
1.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:40:59
8.  Roger Elimä Män 0:44:21
10.  Andreas Österlund M40 0:44:34
10.  Karl Kind Män 0:47:26
12.  Joel Christiansson Män 0:48:41
4.  Susanna Danielsson K40 0:51:57
4.  Lisa Hjalmarsson Kvinnor 0:54:05

Vemdalen Fjällmarathon 26/8 R

Vemdalen Fjällmarathon
Plac.NamnKlassTid
35.  Torbjörn Sjölander Män 5:48:59
8.  Märta Sjölander Kvinnor 5:48:59

Blodomloppet 24/8 R

Blodomloppet
Plac.NamnKlassTid
6.  Fredrik Johnsson Herrar 0:35:01
10.  Jonathan Kandelin PB Herrar 0:36:00
2.  Mikaela Kemppi Damer 0:37:34
29.  Henrik Hellborg PB Herrar 0:38:57
3.  Liduina van Sitteren PB Damer 0:39:10
42.  Stefan Gustafsson PB Herrar 0:39:41
47.  Martin Duberg PB Herrar 0:40:02
49.  Magnus Otterhed PB Herrar 0:40:10
51.  Ola Hellström PB Herrar 0:40:20
91.  Pär Ericzzon Herrar 0:42:47
101.  Peter Hahlin PB Herrar 0:43:16
132.  Karl Kind Herrar 0:44:07
25.  Nathalie Karlsson Damer 0:46:03
222.  Caroline Högrud Damer 0:57:49
698.  Nicklas Thorstensson PB Herrar 1:02:21
Blodomloppet
Plac.NamnKlassTid
115.  Jenny-Ann Ehrling Damer 0:27:20
1143.  Ann-Sofie Berg Damer 1:02:46

Atea Norrköpings Stadslopp 19/8 R

Atea Norrköpings Stadslopp
Plac.NamnKlassTid
71.  Rickard Wirén Herrar 0:43:04
Atea Norrköpings Stadslopp
Plac.NamnKlassTid
33.  Jörgen Laestadius Herrar 0:20:45

Ultravasan 19/8 R

Ultravasan
Plac.NamnKlassTid
1.  Erik Anfält PB Herrar 2:40:28
9.  Ingrid Ziegler Damer 3:33:46
32.  Erik Högkvist Herrar 3:44:17
Ultravasan
Plac.NamnKlassTid
47.  Erik Nilsson Herrar 8:17:11
136.  Fredrik Hartman PB Herrar 9:14:14
418.  Johan Jongen Herrar 11:38:41
442.  Daniel Edvall Herrar 11:48:54
460.  Håkan Erhardsson Herrar 11:59:18

Midnattsloppet Stockholm 19/8 R

Midnattsloppet Stockholm
Plac.NamnKlassTid
12363.  Christian Nordling Herrar 1:08:05

KK-joggen 9/8 R

KK-joggen
Plac.NamnKlassTid
6.  Erica Lech PB Kvinnor 0:40:18
KK-joggen
Plac.NamnKlassTid
4.  Ronny Collin Män 0:18:29

Raukloppet 9/8 R

Raukloppet
Plac.NamnKlassTid
3.  Fredrik Härdfeldt Herrar 0:43:00

DM 10 000 m 6/8 R

DM 10 000 m
Plac.NamnKlassTid
2.  Gustav Grek M35 0:35:32,97
1.  Anders Larsson M45 0:37:19,77
1.  Sören Forsberg M50 0:37:20,73
1.  Mikaela Kemppi K40 0:37:23,15
1.  Fredrik Johnsson M40 0:37:36,34
2.  Ronny Collin M45 0:37:41,34
3.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:39:40,07
7.  Andreas Österlund M45 0:42:04,60
4.  Pär Ericzzon PB M40 0:42:08,55
5.  Roger Elimä M35 0:42:24,39
5.  Thomas Nordin PB M50 0:43:09,43
36.  Karl Kind Män 0:43:51,64
2.  Göte Pettersson PB M60 0:46:07,85
1.  Lisa Hjalmarsson K35 0:49:11,55

KIA Fjällmaraton 4/8 R

KIA Fjällmaraton
Plac.NamnKlassTid
50.  Erik Högkvist Herrar 4:42:57
58.  Martin Ingberg Herrar 4:45:46
3.  Fredrik Johnsson DuoMix 5:47:41
3.  Julia Johnsson DuoMix 5:47:41
473.  Petter Björkebäck Herrar 7:10:17

Dalenrundan 30/7 R

Dalenrundan
Plac.NamnKlassTid
7.  Pär Johansson Herrar 0:21:40
9.  Oskar Larsson Herrar 0:21:52
13.  Ronny Collin Herrar 0:23:06
2.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:23:43
24.  Roger Elimä Herrar 0:26:02
25.  Karl Kind Herrar 0:26:06
26.  Joel Christiansson Herrar 0:26:13
28.  Andreas Österlund Herrar 0:26:23
30.  Peter Hahlin Herrar 0:26:42
31.  Torbjörn Sjölander Herrar 0:26:46
6.  Märta Sjölander Kvinnor 0:27:44
7.  Anna-Karin Frih Kvinnor 0:28:49
8.  Karin Karlsson Kvinnor 0:29:26
9.  Lisa Hjalmarsson Kvinnor 0:29:56
44.  Thomas Johansson Herrar 0:30:01
12.  Susanna Danielsson Kvinnor 0:30:47

Semesterhalvmaran 29/7 R

Semesterhalvmaran
Plac.NamnKlassTid
1.  Erik Anfält M40 1:11:48
3.  Gustav Grek PB Män 1:19:42
5.  Sören Forsberg M40 1:23:00
6.  Anders Larsson M40 1:25:34
1.  Mikaela Kemppi K40 1:25:50
8.  Fredrik Jansson Män 1:28:53
2.  Liduina van Sitteren Kvinnor 1:28:55
10.  Ronny Collin M40 1:29:00
10.  Ola Hellström Män 1:30:29
12.  Magnus Otterhed M40 1:31:42
12.  Fredrik Härdfeldt Män 1:33:12
2.  Annemarie Eldholm K40 1:33:43
18.  Andreas Österlund M40 1:39:19
19.  Tomas Nordin M40 1:40:34
16.  Thomas Stenius Män 1:43:34
20.  Göte Pettersson M40 1:47:04
21.  Pär Ericzzon M40 1:47:14

Hermanövarvet 29/7 R

Hermanövarvet
Plac.NamnKlassTid
1.  Andreas Ingberg Herrar 0:35:41
4.  Johanna Ingberg Damer 0:45:56

Sommarmilen 22/7 R

Sommarmilen
Plac.NamnKlassTid
5.  Pär Ehrling PB Motion Män 0:38:21
9.  Jörgen Laestadius Motion Män 0:43:43

Levaloppet 22/7 R

Levaloppet
Plac.NamnKlassTid
4.  Morgan Pätsi PB Herrar 0:35:45

Tiveden Trail 15/7 R

Tiveden Trail
Plac.NamnKlassTid
8.  Tove Anger Damer 0:35:41
Tiveden Trail
Plac.NamnKlassTid
18.  Fredrik Jönsson Herrar 0:56:52
20.  Johanna Niklasson Damer 1:21:27
Tiveden Trail
Plac.NamnKlassTid
9.  Björn Eriksson Herrar 2:10:27
12.  Jakob Nilsson Herrar 2:11:28
2.  Therese Carlsson Damer 2:30:25
5.  Ing Marie Johansson Damer 2:44:00
31.  Pär Ericzzon Herrar 2:47:28

Varbergsloppet 15/7 R

Varbergsloppet
Plac.NamnKlassTid
20.  Ronny Collin H40-49 0:39:15

Karhu Run 10/7 R

Karhu Run
Plac.NamnKlassTid
21.  Pär Ehrling Herrar 0:22:58

Backyard Ultra Sydkusten 8/7 R

Backyard Ultra Sydkusten
Plac.NamnKlassTid
1.  Jenny-Ann Ehrling Damer 23:00:00

Viby Marathon 1/7 R

Viby Marathon
Plac.NamnKlassTid
1.  Lee Grantham Män 2:33:14
2.  Ronny Collin M45 3:17:40
2.  Fredrik Jansson PB M35 3:32:58
1.  Pär Ericzzon M40 3:42:28
2.  Peter Welander M40 4:10:35

Silverleden på 1 dag 1/7 R

Silverleden på 1 dag
Plac.NamnKlassTid
2.  Erik Högkvist Herrar 7:10:53
3.  Johan Röjler Herrar 7:17:28
27.  Daniel Rönnbäck Herrar 8:37:02
32.  Fredrik Hartman Herrar 8:39:03
40.  Andrew Lowry Herrar 9:22:12
13.  Anna-Karin Frih Damer 9:50:21
64.  Håkan Erhardsson Herrar 11:07:49

Suzuki Midnight Sun Run 24/6 R

Suzuki Midnight Sun Run
Plac.NamnKlassTid
6.  Pär Ehrling H40-49 1:25:06

Orsakajt'n 23/6 R

Orsakajt'n
Plac.NamnKlassTid
3.  Erik Anfält Herrar 1:33:19

DM 5000m 21/6 R

DM 5000m
Plac.NamnKlassTid
5.  Jakob Nilsson Män 0:16:25,98
2.  Gustav Grek PB M35 0:16:59,45
2.  Fredrik Johnsson M40 0:17:42,21
1.  Ronny Collin PB M45 0:18:03,73
19.  Erik Högkvist Män 0:18:11,90
3.  Pär Ehrling PB M40 0:18:18,42
1.  Mikaela Kemppi K40 0:18:19,85
24.  Björn Eriksson PB Män 0:18:28,07
4.  Jesper Damström M45 0:18:30
32.  Stefan Gustafsson PB Män 0:19:02,41
2.  Liduina van Sitteren PB Kvinnor 0:19:15,25
7.  Lars-Åke Kvist PB M40 0:19:49,08
9.  Pär Ericzzon PB M40 0:20:14,44
3.  Thomas Nordin PB M50 0:20:21,48
5.  Ida Lilja Kvinnor 0:20:25,08
9.  Jörgen Laestadius PB M45 0:20:41,85
6.  Christer Hansson M50 0:21:50,81
8.  Andrew Lowry PB M35 0:22:00,80
3.  Anna-Karin Frih PB K40 0:22:01,66
4.  Göte Pettersson PB M60 0:22:12,27
5.  Thomas Johansson PB M60 0:22:51,48
2.  Tove Anger PB K35 0:23:50,62

Fröviloppet 17/6 R

Fröviloppet
Plac.NamnKlassTid
6.  Oskar Larsson Män 0:38:05
1.  Mikaela Kemppi Kvinnor 0:39:21
9.  Ronny Collin Män 0:39:24
2.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:41:36
15.  Pär Ericzzon Män 0:43:24
16.  Andreas Österlund Män 0:43:52
17.  Torbjörn Sjölander Män 0:44:28
18.  Thomas Nordin Män 0:44:44
7.  Märta Sjölander Kvinnor 0:47:44
36.  Erik Hammarström Män 1:21:19
35.  Roger Toftling Män 1:21:19

Örebro Backyard Ultra 17/6 R

Örebro Backyard Ultra
Plac.NamnKlassTid
28.  Tommy Schröder Andersen Herrar 6:00:00
Örebro Backyard Ultra
Plac.NamnKlassTid
7.  Ida Reimfelt Damer 10:00:00
Örebro Backyard Ultra
Plac.NamnKlassTid
8.  Fredrik Hartman Herrar 15:00:00
Örebro Backyard Ultra
Plac.NamnKlassTid
2.  Jenny-Ann Ehrling Damer 16:00:00
Örebro Backyard Ultra
Plac.NamnKlassTid
1.  Sören Forsberg Herrar 26:00:00

Lindensjönloppet 6/6 R

Lindensjönloppet
Plac.NamnKlassTid
6.  Jakob Nilsson Män 0:32:55
16.  Jesper Damström Män 0:37:15
2.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:38:59
21.  Thomas Nordin Män 0:39:42
3.  Annika Larsson Kvinnor 0:39:47
22.  Jörgen Laestadius Män 0:39:58
24.  Roger Elimä Män 0:40:16
27.  Torbjörn Sjölander Män 0:40:42
32.  Pär Ericzzon Män 0:41:41
36.  Göte Pettersson Män 0:43:59
10.  Märta Sjölander Kvinnor 0:45:01
39.  Thomas Johansson Män 0:45:31
12.  Lisa Hjalmarsson Kvinnor 0:47:45
16.  Tove Anger Kvinnor 0:50:11

Stockholm Marathon 3/6 R

Stockholm Marathon
Plac.NamnKlassTid
16.  Erik Anfält Män 2:29:24
70.  Sören Forsberg PB Män 2:46:31
188.  Fredrik Johnsson Män 2:55:51
19.  Mikaela Kemppi Kvinnor 2:57:37
228.  Martin Ingberg Män 2:57:43
242.  Jonas Karlsson Män 2:58:16
246.  Johan Flodén Män 2:58:22
302.  Pär Johansson PB Män 2:59:59
29.  Ingrid Ziegler Kvinnor 3:02:51
401.  Andreas Ingberg Män 3:03:39
621.  Fredrik Hartman PB Män 3:10:32
53.  Liduina van Sitteren PB Kvinnor 3:13:19
766.  Joakim Tillman PB Män 3:13:47
903.  Erik Högkvist Män 3:16:29
911.  Peter Welander Män 3:16:31
1009.  Oskar Larsson Män 3:18:49
1001.  Erik Åkerling PB Män 3:19:32
1007.  Peter Hahlin PB Män 3:19:41
1052.  Kristofer Bohlin PB Män 3:20:53
1129.  Jan Norén PB Män 3:21:17
1101.  Magnus Otterhed Män 3:21:38
1195.  Jonas Helgesson PB Män 3:22:59
108.  Julia Johnsson PB Kvinnor 3:23:56
1283.  Kenth Pettersson Män 3:23:59
1286.  Pär Ericzzon PB Män 3:24:48
110.  Ing Marie Johansson PB Kvinnor 3:25:01
1541.  Ola Norbäck Män 3:28:27
1588.  Lars-Åke Kvist Män 3:29:18
1837.  Per Johansson Män 3:31:49
1862.  Jonas Lundin PB Män 3:33:27
1962.  Tomas Perryd PB Män 3:35:05
2221.  Christer Hansson Män 3:38:05
307.  Anna-Karin Frih PB Kvinnor 3:40:59
431.  Katarina Erixon PB Kvinnor 3:44:12
469.  Ida Larsson PB Kvinnor 3:46:56
3015.  Anders Ellow PB Män 3:46:56
2944.  Thomas Nordin PB Män 3:47:01
3348.  Karl Kind Män 3:50:51
801.  Karin Karlsson Kvinnor 3:59:00
882.  Ann-Christin Lindén PB Kvinnor 3:59:13
4457.  Daniel Güvenal PB Män 4:01:03
4657.  Jonas Gellin Män 4:01:41
4659.  Robert Thor PB Män 4:01:41
1114.  Katarina Gruvaeus PB Kvinnor 4:06:37
1118.  Emma Axelsson PB Kvinnor 4:06:49
1216.  Anna Camén PB Kvinnor 4:09:25
5385.  Göran Rasberg PB Män 4:12:19
6722.  Carl Johan Thysell Män 4:29:10
7195.  Michael Lodin PB Män 4:39:23
7174.  Magnus Johannessen PB Män 4:40:35
7644.  Fredrik Neuman Män 4:48:24
7699.  Peter Sparrow Män 4:49:54
2544.  Kia Johannessen PB Kvinnor 4:50:23
2582.  Josefin Ödman PB Kvinnor 4:52:19
2853.  Johanna Niklasson PB Kvinnor 5:02:11
2904.  Caroline Milton PB Kvinnor 5:04:34

Gubbracet 30/5 R

Gubbracet
Plac.NamnKlassTid
2.  Erik Anfält Herrar 0:15:53
13.  Johnny Sellvén PB Herrar 0:17:25
92.  Pär Ericzzon PB Herrar 0:20:19
94.  Jörgen Laestadius PB Herrar 0:20:21
107.  Erik Åkerling PB Herrar 0:20:33

Rallarrundan 29/5 R

Rallarrundan
Plac.NamnKlassTid
1.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:19:33
15.  Thomas Nordin Män 0:20:17
22.  Jonas Öhrn Män 0:21:10
5.  Lisa Hjalmarsson Kvinnor 0:22:41
30.  Thomas Johansson Män 0:22:42
7.  Tove Anger Kvinnor 0:23:58

Fjugestaloppet 24/5 R

Fjugestaloppet
Plac.NamnKlassTid
7.  Andreas Ingberg Herrar 0:17:09
8.  Jonathan Kandelin Herrar 0:17:24
9.  Fredrik Johnsson Herrar 0:17:30
15.  Erik Högkvist Herrar 0:18:36
20.  Ronny Collin Herrar 0:19:32
21.  Dan Grabö Herrar 0:19:56
34.  Pär Ericzzon Herrar 0:20:51
1.  Julia Johnsson Damer 0:20:54
36.  Erik Åkerling Herrar 0:20:55
42.  Thomas Nordin Herrar 0:21:05
47.  Rickard Wirén Herrar 0:21:21
49.  Torbjörn Sjölander Herrar 0:21:39
5.  Anna Camén Damer 0:23:15
69.  Magnus Johannessen Herrar 0:23:30
70.  Göte Pettersson Herrar 0:23:31
6.  Karin Karlsson Damer 0:23:33
74.  Thomas Johansson Herrar 0:23:40
7.  Nathalie Karlsson Damer 0:23:43
8.  Märta Sjölander Damer 0:24:07
9.  Lisa Hjalmarsson Damer 0:24:24
20.  Kia Johannessen Damer 0:28:54
19.  Tove Anger Damer 0:28:54
21.  Catrine Andersson Damer 0:29:11

Telenor Copenhagen Marathon 21/5 R

Telenor Copenhagen Marathon
Plac.NamnKlassTid
47.  Torbjörn Sjölander PB M55-59 3:29:54
9.  Märta Sjölander PB K50-54 3:38:19

Göteborgsvarvet 20/5 R

Göteborgsvarvet
Plac.NamnKlassTid
150.  Jonathan Kandelin PB Herrar 1:18:56
403.  Björn Eriksson PB Herrar 1:23:52
516.  Oskar Larsson Herrar 1:25:15
584.  Johan Flodén Herrar 1:25:56
586.  Erik Högkvist Herrar 1:25:58
666.  Pär Ehrling Herrar 1:26:38
693.  Marcus Stoor PB Herrar 1:26:51
1088.  Stefan Gustafsson Herrar 1:29:13
67.  Kajsa Lihagen Damer 1:29:53
1267.  Dennis Pribisalic PB Herrar 1:30:00
74.  Liduina van Sitteren Damer 1:30:28
81.  Ingrid Ziegler Damer 1:30:42
1429.  Andreas Norling Herrar 1:30:51
1485.  Patrik Bergström Herrar 1:31:06
1563.  Magnus Otterhed Herrar 1:31:33
1596.  Fredrik Neuman Herrar 1:31:42
1726.  Fredrik Hartman PB Herrar 1:32:15
124.  Ida Larsson PB Damer 1:32:49
2627.  Pär Ericzzon Herrar 1:35:15
200.  Ing Marie Johansson Damer 1:35:23
3360.  Roger Elimä Herrar 1:37:19
3585.  Jonas Lundin Herrar 1:37:51
3772.  Ola Norbäck PB Herrar 1:38:16
3785.  Karl Kind Herrar 1:38:18
4003.  Erik Åkerling Herrar 1:38:43
446.  Nina Gustafsson Damer 1:39:55
4736.  Christer Hansson Herrar 1:40:10
5035.  Lars-Åke Kvist Herrar 1:40:49
856.  Nathalie Karlsson PB Damer 1:44:17
7468.  Jonas Jadestig PB Herrar 1:45:00
8373.  Daniel Güvenal Herrar 1:46:24
1150.  Paula Gustavsson PB Damer 1:46:26
1693.  Zarah Bjuremar PB Damer 1:49:25
1697.  Anna Camén PB Damer 1:49:28
10777.  Göte Pettersson Herrar 1:50:06
2533.  Therese Sätre PB Damer 1:53:13
3480.  Lina Pettersson PB Damer 1:56:19
3610.  Maria Ekström Damer 1:56:45
4181.  Tove Anger Damer 1:58:21
17572.  Mats Karlsson Herrar 2:00:15
904.  Jenny-Ann Ehrling PB Damer 2:02:56
19393.  Patrik Bergström PB Herrar 2:03:59
6290.  Daniela Nosko PB Damer 2:04:35
7476.  Anna Hilmersson PB Damer 2:08:25
24196.  Andreas Svensson Herrar 2:18:43

Spartacusstafetten 14/5 R

Spartacusstafetten
Plac.NamnKlassTid
5.  Ronny Collin Herrar 0:11:00
1.  Annika Larsson Damer 0:11:49
2.  Ia Sandberg Damer 0:12:01
8.  Erik Åkerling Herrar 0:12:11
3.  Charlotta Schagerström Mixed 0:13:07
7.  Märta Sjölander Mixed 0:13:09
6.  Lisa Hjalmarsson Mixed 0:13:47
5.  Eva Peva Mixed 0:14:46
10.  Catrine Andersson Mixed 0:16:01
Spartacusstafetten
Plac.NamnKlassTid
5.  Thomas Lindahl Herrar 0:21:55
1.  Erica Lech Damer 0:22:56
3.  Magnus Schagerström Mixed 0:23:52
5.  Joakim Tillman Mixed 0:24:52
2.  Annki Lindahl Damer 0:24:53
7.  Torbjörn Sjölander Mixed 0:24:55
8.  Stefan Gustafsson Herrar 0:25:50
6.  Karin Karlsson Mixed 0:27:36
10.  Ann-Sofie Berg Mixed 0:30:11
Spartacusstafetten
Plac.NamnKlassTid
5.  Jakob Bergemalm Herrar 0:34:00
3.  Simon Schagerström Mixed 0:34:00
1.  Mikaela Kemppi Damer 0:35:26
6.  Mattias Folkesson Mixed 0:36:41
2.  Liduina van Sitteren Damer 0:38:06
8.  Fredrik Hartman Herrar 0:38:40
7.  Mattias Rekonius Mixed 0:40:33
10.  Göte Pettersson Mixed 0:42:34

KfS Kungsholmen Runt 13/5 R

KfS Kungsholmen Runt
Plac.NamnKlassTid
13.  Ludvig Börjesson Män 1:14:55
20.  Fredrik Johnsson PB Män 1:16:52
54.  Ronny Collin Män 1:21:18
100.  Anders Larsson Män 1:24:14
129.  Jan Norén PB Män 1:26:11
7.  Annemarie Eldholm PB Damer 1:28:16
KfS Kungsholmen Runt
Plac.NamnKlassTid
72.  Fredrik Neuman Män 0:38:47

Hälleforsterängen 13/5 R

Hälleforsterängen
Plac.NamnKlassTid
2.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:42:44
3.  Annika Larsson Kvinnor 0:43:39

Wedevågsloppet 6/5 R

Wedevågsloppet
Plac.NamnKlassTid
4.  Andreas Ingberg Män 0:34:57
1.  Fredrik Johnsson M40 0:35:49
8.  Jakob Bergemalm Män 0:37:18
3.  Sören Forsberg M40 0:37:23
4.  Ronny Collin M40 0:37:37
9.  Simon Schagerström Män 0:37:46
5.  Anders Larsson M40 0:38:06
1.  Mikaela Kemppi K40 0:38:27
11.  Andreas Österlund M40 0:41:14
2.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:41:18
12.  Joakim Tillman M40 0:41:33
3.  Annika Larsson Kvinnor 0:41:42
13.  Roger Elimä Män 0:42:17
2.  Ia Sandberg K40 0:42:23
15.  Jörgen Laestadius M40 0:43:32
16.  Pär Ericzzon M40 0:43:49
17.  Göte Pettersson M40 0:46:56

Kumla Stadslopp 30/4 R

Kumla Stadslopp
Plac.NamnKlassTid
1.  Erik Anfält Herrar 0:33:45
2.  Jakob Nilsson Herrar 0:34:35
3.  Ludvig Börjesson Herrar 0:34:42
5.  Fredrik Johnsson Herrar 0:35:37
13.  Jakob Bergemalm Herrar 0:37:01
18.  Fredrik Härdfeldt Herrar 0:37:26
21.  Thomas Lindahl Herrar 0:37:53
23.  Pär Johansson Herrar 0:37:57
24.  Björn Eriksson PB Herrar 0:38:01
1.  Mikaela Kemppi Damer 0:38:12
26.  Anders Larsson Damer 0:38:24
34.  Stefan Gustafsson Herrar 0:39:49
35.  Mattias Folkesson Herrar 0:40:05
43.  Dennis Pribisalic PB (ÖAIK) Herrar 0:41:17
3.  Liduina van Sitteren Damer 0:41:35
4.  Julia Johnsson Damer 0:41:37
5.  Annika Larsson Damer 0:41:47
49.  Roger Elimä Herrar 0:42:46
50.  Jörgen Laestadius Herrar 0:42:53
6.  Ida Lilja Damer 0:43:07
55.  Thomas Nordin Herrar 0:44:13
57.  Christer Hansson Herrar 0:44:46
59.  Pär Ericzzon Herrar 0:45:00
62.  Peter Welander Herrar 0:45:29
11.  Anna-Karin Frih PB Damer 0:46:34
66.  Göte Pettersson Herrar 0:46:39
19.  Tove Anger Damer 0:51:24
94.  Peter Sparrow Herrar 0:52:48
24.  Carin Calleberg Damer 0:57:58
Kumla Stadslopp
Plac.NamnKlassTid
2.  Karl Axel Börjesson P11 0:10:50

Munkastigen Trailrun 29/4 R

Munkastigen Trailrun
Plac.NamnKlassTid
12.  Jan Norén Män 3:50:29
14.  Erik Åkerling Män 3:51:59
21.  Fredrik Hartman Män 4:02:26
57.  Andrew Lowry Män 4:47:25
66.  Daniel Rönnbäck Män 5:07:13

EDP Rock 'n' Roll Marathon Madrid 23/4 R

EDP Rock 'n' Roll Marathon Madrid
Plac.NamnKlassTid
1070.  Peter Hahlin Män 3:26:12

Atea Mälarmaraton 22/4 R

Atea Mälarmaraton
Plac.NamnKlassTid
33.  Ing Marie Johansson Damer 3:31:22
78.  Ola Norbäck Herrar 3:52:07

Womens Health Halvmarathon 22/4 R

Womens Health Halvmarathon
Plac.NamnKlassTid
177.  Nathalie Karlsson Tävling 1:48:58
246.  Jenny-Ann Ehrling Motion 2:01:10

Örebro AIK Halvmaraton 19/4 R

Örebro AIK Halvmaraton
Plac.NamnKlassTid
1.  Erik Anfält Män 1:11:49
5.  Ludvig Börjesson Män 1:14:49
6.  Andreas Ingberg PB Män 1:15:37
10.  Fredrik Johnsson Män 1:17:43
15.  Jakob Bergemalm PB Män 1:20:12
19.  Ronny Collin Män 1:22:30
24.  Oskar Larsson PB Män 1:24:11
29.  Björn Eriksson Män 1:25:50
30.  Andreas Norling PB Män 1:26:19
31.  Jan Norén Män 1:26:22
2.  Mikaela Kemppi Kvinnor 1:26:34
34.  Mikael Edberger Män 1:27:53
35.  Magnus Otterhed PB (ÖAIK) Män 1:28:08
36.  Stefan Gustafsson PB Män 1:28:24
3.  Liduina van Sitteren Kvinnor 1:29:52
41.  Erik Åkerling PB Män 1:30:50
44.  Dennis Pribisalic Män 1:31:10
46.  Jörgen Laestadius PB Män 1:31:42
47.  Andreas Österlund PB Män 1:32:14
49.  Fredrik Härdfeldt Män 1:32:50
51.  Torbjörn Sjölander PB Män 1:35:01
56.  Pär Ericzzon Män 1:36:27
64.  Christer Hansson Män 1:39:36
66.  Fredrik Holm PB Män 1:39:53
8.  Anna-Karin Frih PB Kvinnor 1:40:53
10.  Sara Rutqvist PB Kvinnor 1:41:31
71.  Mattias Rekonius Män 1:41:46
11.  Sara Jakobsson PB Kvinnor 1:41:55
75.  Thomas Nordin Män 1:42:47
79.  Thomas Stenius Män 1:43:14
80.  Göran Rasberg Män 1:43:22
86.  Göte Pettersson PB (ÖAIK) Män 1:46:28
16.  Susanna Danielsson PB Kvinnor 1:47:54
92.  Magnus Johannessen PB (ÖAIK) Män 1:50:42
19.  Emma Axelsson PB Kvinnor 1:51:11
22.  Malin Säterås PB Kvinnor 1:52:58
25.  Tove Anger Kvinnor 1:56:21
28.  Carin Calleberg Kvinnor 2:11:35
29.  Kia Johannessen PB Kvinnor 2:11:43
Örebro AIK Halvmaraton
Plac.NamnKlassTid
5.  Johan Edström PB (ÖAIK) Män 0:37:21
9.  Robin Månbrant PB Män 0:38:49
18.  Lars-Åke Kvist PB Män 0:39:40
28.  Elias Kvist Män 0:45:48

Schneider Electric Marathon de Paris 12/4 R

Schneider Electric Marathon de Paris
Plac.NamnKlassTid
50.  Erik Anfält Män 2:31:25

DM/VDM Kort terräng 8/4 R

DM/VDM Kort terräng
Plac.NamnKlassTid
2.  Jakob Bergemalm M35 0:15:57
2.  Thomas Lindahl M45 0:16:09
3.  Ronny Collin M45 0:16:23
1.  Mikaela Kemppi K40 0:16:36
6.  Anders Larsson M45 0:17:31
3.  Liduina van Sitteren Kvinnor 0:17:58
4.  Annika Larsson Kvinnor 0:18:07
8.  Andreas Österlund M45 0:18:10
1.  Torbjörn Sjölander M55 0:18:13
3.  Roger Elimä M35 0:18:35
2.  Annki Lindahl K45 0:18:35
9.  Jörgen Laestadius M45 0:18:40
2.  Johan Svanholm M40 0:19:48
1.  Märta Sjölander K50 0:20:20
35.  Petter Segerås Män 0:20:41
2.  Anna-Karin Frih K40 0:20:47

Startmilen 1/4 R

Startmilen
Plac.NamnKlassTid
1.  Erik Anfält M40 0:33:33
3.  Ludvig Börjesson PB M40 0:34:07
3.  Andreas Ingberg PB M35 0:34:37
5.  Jakob Nilsson Msen 0:34:45
5.  Fredrik Johnsson M40 0:35:21
1.  Sören Forsberg M50 0:36:40
8.  Jakob Bergemalm M35 0:37:02
6.  Pär Johansson M40 0:37:14
7.  Morgan Pätsi M40 0:37:26
8.  Fredrik Johnsson PB M40 0:37:31
3.  Mikael Edberger M45 0:37:35
1.  Mikaela Kemppi K40 0:37:36
4.  Ronny Collin M45 0:37:47
5.  Anders Larsson M45 0:38:06
22.  Jonas Helgesson Msen 0:38:58
24.  Erik Nilsson Msen 0:39:10
12.  Andreas Norling PB M35 0:39:14
13.  Martin Ingberg M35 0:39:30
15.  Gustav Grek M35 0:39:42
8.  Mattias Folkesson M45 0:39:43
10.  Magnus Schagerström PB M45 0:40:00
12.  Stefan Sager PB M40 0:40:08
11.  Magnus Otterhed M45 0:40:35
30.  Martin Duberg Msen 0:40:35
32.  Dennis Pribisalic Msen 0:40:40
2.  Liduina van Sitteren Ksen 0:40:59
5.  Joakim Tillman PB M50 0:41:20
15.  Andreas Österlund M45 0:41:29
3.  Ida Lilja PB Ksen 0:41:38
2.  Ingrid Ziegler K40 0:41:48
35.  Erik Åkerling PB Msen 0:42:19
14.  Lars-Åke Kvist M40 0:42:25
20.  Patricio Caro M35 0:42:54
4.  Torbjörn Sjölander PB M55 0:43:05
21.  Andrew Lowry PB M35 0:43:11
39.  Karl Kind Msen 0:43:25
17.  Jörgen Laestadius PB (ÖAIK) M45 0:43:56
15.  Pär Ericzzon M40 0:44:12
8.  Christer Hansson M50 0:44:49
9.  Thomas Nordin M50 0:44:54
2.  Sven-Arne Jacobsson M60 0:45:01
42.  Elias Kvist Msen 0:45:12
6.  Sara Jakobsson Ksen 0:45:24
43.  Andres Avella Msen 0:46:01
4.  Anna-Karin Frih K40 0:46:19
4.  Håkan Karlsson M60 0:46:28
2.  Ann-Christin Lindén PB (ÖAIK) K35 0:47:00
6.  Göte Pettersson M60 0:47:00
5.  Karin Karlsson K40 0:47:54
23.  Johan Jongen PB M35 0:47:58
6.  Susanna Danielsson PB (ÖAIK) K45 0:48:16
6.  Therese Sätre K40 0:48:54
7.  Johanna Niklasson K40 0:49:20
4.  Tove Anger K35 0:50:09
4.  Susan Bratt K50 0:51:30
19.  Peter Sparrow M45 0:53:45

Premiärmilen 1/4 R

Premiärmilen
Plac.NamnKlassTid
236.  Pär Ehrling Herrar 0:39:10

Varvetmilen 26/3 R

Varvetmilen
Plac.NamnKlassTid
6.  Jonathan Kandelin Herrar 0:36:48
21.  Anders Ellow PB Herrar 0:38:54
2.  Ida Larsson PB Damer 0:42:29
95.  Viktor Olsson PB Herrar 0:45:50
118.  Håkan Karlsson PB Herrar 0:47:54
20.  Anna Camén PB Damer 0:48:12
31.  Therese Sätre PB Damer 0:50:02

Utrecht Science Park Marathon 19/3 R

Utrecht Science Park Marathon
Plac.NamnKlassTid
16.  Oskar Arlebo PB Män 1:17:22
17.  Fredrik Johnsson Män 1:17:45

Nora Marathon 18/3 R

Nora Marathon
Plac.NamnKlassTid
2.  Peter Welander Män 3:13:35
14.  Fredrik Hartman Män 3:48:56
15.  Lars-Åke Kvist Män 3:49:07
2.  Emma Ardland Kvinnor 3:49:46
18.  Torbjörn Sjölander Män 3:52:49
4.  Märta Sjölander Kvinnor 3:52:49
19.  Erik Hammarström Män 4:07:32
Nora Marathon
Plac.NamnKlassTid
9.  Jörgen Laestadius Män 1:35:03
18.  Carl Johan Thysell PB Män 1:56:04

Inneserien 3000 m 13/3 R

Inneserien 3000 m
Plac.NamnKlassTid
Ludvig Börjesson Poäng 0:09:26,32
Erik Högkvist PB Poäng 0:10:11
Mikaela Kemppi Poäng 0:10:20,30
Stefan Gustafsson PB Poäng 0:10:56,32
Mattias Folkesson Poäng 0:11:11,22
Rickard Wirén Poäng 0:11:20,86
Thomas Nordin PB (ÖAIK) Poäng 0:11:51,68
Karl Axel Börjesson PB Poäng 0:12:56,45

Zurich Marató de Barcelona 12/3 R

Zurich Marató de Barcelona
Plac.NamnKlassTid
243.  Martin Ingberg Män 2:53:37
407.  Johan Flodén PB Män 2:58:19
1574.  Gustav Grek Män 3:15:14
3773.  Federico Consales Män 3:41:05
10276.  Jimmy Petersson Män 4:21:18

Inneserien 2000 m 14/2 R

Inneserien 2000 m
Plac.NamnKlassTid
Ludvig Börjesson PB Poäng 0:06:05,69
Gustav Grek PB Poäng 0:06:24,40
Erik Högkvist PB Poäng 0:06:32,90
Mikaela Kemppi PB Poäng 0:06:44,40
Stefan Gustafsson PB Poäng 0:07:01,20
Liduina van Sitteren PB Poäng 0:07:13,40
Thomas Nordin PB Poäng 0:07:46,90
Karl Axel Börjesson PB Poäng 0:09:01,29

Inneserien 1500 m 26/1 R

Inneserien 1500 m
Plac.NamnKlassTid
Ludvig Börjesson PB Poäng 0:04:31,57
Jakob Nilsson PB Poäng 0:04:31,88
Fredrik Johnsson PB Poäng 0:04:40,28
Thomas Nordin PB Poäng 0:05:36,65

Copyright Örebro AIK 2009