Resultat Å-stadsloppet Örebro 2014-10-11
Kontrollmätt: Ja
Sanktion: Nationell

Halvmaraton
Namn Placering Klass Tid Tid nettoCupen
Erik Anfält 2. H 1:11:58 (1:11:58)8
Mattias Nätterlund 5. H 1:16:31 (1:16:30)9
Jakob Nilsson 8. H 1:17:25 (1:17:26)8
Mikaela Kemppi 1. D 1:20:07 (1:20:06)8
Fredrik Johnsson 20. H 1:20:26 (1:20:26)4
Gustav Grek 21. H 1:20:50 (1:20:47)7
Mikael Edberger 25. H 1:21:44 (1:21:44)5
Villem Raudsepp 28. H 1:22:02 (1:22:01)6
Anders Larsson 33. H 1:23:16 (1:23:15)7
Jesper Damström 35. H 1:23:27 (1:23:21)4
Peter Welander 39. H 1:25:24 (1:25:21)2
Johan Jendeberg 44. H 1:26:17 (1:26:15)2
Rickard Wirén 60. H 1:28:21 (1:28:16)1
Martin Ingberg 61. H 1:28:31 (1:28:25)3
Roger Elimä 64. H 1:28:41 (1:28:36)1
Robert E Larsson 68. H 1:28:57 (1:28:49)1
Karl Nilsson 71. H 1:29:15 (1:29:11)1
Per Johansson 69. H 1:29:20 (1:29:09)6
Annika Larsson 12. D 1:32:56 (1:32:51)5
Ronny Collin 86. H 1:32:58 (1:32:55)5
Patrik Bergström 87. H 1:33:23 (1:32:55)4
Ia Sandberg 14. D 1:33:46 (1:33:41)7
Ingrid Ziegler 15. D 1:34:15 (1:34:08)6
Mattias Folkesson 97. H 1:34:17 (1:34:04)1
Anders Nyman 125. H 1:36:23 (1:36:15)0
Johan KrafftPB 128. H 1:36:50 (1:36:19)1
Johan Svanholm 138. H 1:37:04 (1:36:55)1
Håkan Erhardsson 139. H 1:37:25 (1:36:56)1
Oskar Beider 165. H 1:38:07 (1:37:56)3
Karl Kind 170. H 1:38:19 (1:38:10)3
Mikael Selvin 173. H 1:38:30 (1:38:17)1
Lars-Åke Kvist 178. H 1:38:43 (1:38:33)1
Federico Consales 176. H 1:38:43 (1:38:27)1
Erik Wieschalla 155. H 1:38:54 (1:37:36)3
Fredrik Hartman 199. H 1:39:39 (1:39:32)1
Emma Ardland 24. D 1:40:33 (1:40:19)4
Sven-Arne Jacobsson 215. H 1:41:07 (1:40:56)6
Stefan Sager 227. H 1:42:14 (1:42:04)1
Märta SjölanderPB 32. D 1:43:39 (1:42:57)6
Torbjörn Sjölander 242. H 1:43:40 (1:42:57)1
Johan OlanderPB 251. H 1:43:51 (1:43:31)1
Mats Lindqvist 245. H 1:44:00 (1:43:05)1
Erik HammarströmPB 272. H 1:45:02 (1:44:33)1
Annica Lindkvist 35. D 1:45:10 (1:44:50)3
Ing Marie Johansson 38. D 1:45:19 (1:44:58)5
Karin Karlsson 41. D 1:46:24 (1:46:02)5
Annette RudinPB 42. D 1:46:31 (1:46:17)3
Fredrik Neuman 297. H 1:46:36 (1:46:27)3
Tina ÅbjörnPB 40. D 1:47:30 (1:45:55)2
Daniel Güvenal 302. H 1:47:31 (1:46:40)1
Bengt Eriksson 322. H 1:47:53 (1:47:40)5
Malin Lyckestam 49. D 1:48:17 (1:47:55)4
Petra Henriksson NousiainePB 50. D 1:48:37 (1:48:15)1
Susan Bratt 53. D 1:49:01 (1:48:47)4
Thomas Bergman 349. H 1:50:53 (1:50:07)1
Matt Ford 354. H 1:51:13 (1:50:45)1
Ann-Sofie BergPB 73. D 1:53:00 (1:52:13)1
Fredrik Holm 389. H 1:55:47 (1:55:16)1
Anders HöökPB 404. H 1:56:50 (1:56:25)1
Linda AnderssonPB 87. D 1:57:48 (1:57:02)1
Ulrika FordPB 94. D 1:59:09 (1:58:02)2
Daniel SvenssonPB 421. H 1:59:32 (1:59:06)1
Alexander WilhelmsonPB 426. H 2:01:21 (1:59:47)1
Magnus Johansson 431. H 2:02:56 (2:02:05)3
Johan SvenssonPB 443. H 2:04:31 (2:04:17)3
Lena AxelssonPB 124. D 2:04:52 (2:04:23)1
Andreas Svensson 452. H 2:06:46 (2:06:19)1
Lisa Hjalmarsson 133. D 2:10:22 (2:09:22)1

10 km
Namn Placering Klass Tid Tid nettoCupen
Linus Ryefalk 7. H 0:37:29 (0:37:29)0
Henrik HäglundPB 15. H 0:39:52 (0:39:48)0
Magnus Värnqvist 16. H 0:40:10 (0:40:07)0
Daniel DeckPB 19. H 0:40:24 (0:40:21)0
Sven JönssonPB 43. H 0:43:43 (0:43:28)0
Andre Heeger Jensen 38. H 0:43:43 (0:43:28)0
Anna-Karin Jansson 6. D 0:43:51 (0:43:44)0
Christian Nordling 50. H 0:44:34 (0:44:29)0
Simon AthciwPB 57. H 0:45:34 (0:45:03)0
Therese Carlsson 9. D 0:45:50 (0:45:41)0
Christoffer Solberg 117. H 0:50:48 (0:49:30)0
Caroline Karlström 64. D 0:53:06 (0:51:55)0
Maria Koutsouridakis 151. D 0:58:11 (0:57:23)0
Catrine Andersson 225. D 1:04:28 (1:03:41)0
Helena Carlsson 224. D 1:04:52 (1:03:39)0

5 km
Namn Placering Klass Tid Tid nettoCupen
Elias Kvist 14. H 0:20:32 (0:20:32)0
Emma PetterssonPB 16. D 0:25:22 (0:25:21)0
Summa individuella poäng cupen:203

Copyright Örebro AIK 2009