Resultat Å-stadsloppet Örebro 2015-10-10
Kontrollmätt: Ja
Sanktion: Lokal

Halvmaraton
Namn Placering Klass Tid Tid nettoCupen
Erik AnfältPB 2. Herrar 1:08:49 8
Ludvig BörjessonPB 4. Herrar 1:14:21 7
Mattias Nätterlund 6. Herrar 1:14:51 9
Andreas Ingberg 10. Herrar 1:17:49 8
Pär Englund 11. Herrar 1:18:26 5
Mikael EdbergerPB 15. Herrar 1:19:07 7
Mikaela Kemppi 2. Damer 1:19:25 7
Jonas Karlsson 20. Herrar 1:20:29 6
Linus Ryefalk 22. Herrar 1:20:36 (1:20:34)4
Jesper DamströmPB 27. Herrar 1:22:26 (1:22:23)6
Anders Larsson 29. Herrar 1:22:59 4
Erica Lech 4. Damer 1:24:01 7
Johan Flodén 37. Herrar 1:24:07 (1:24:06)3
Oskar Larsson 38. Herrar 1:24:19 3
Peter Welander 45. Herrar 1:25:46 5
Jimmy PeterssonPB 53. Herrar 1:27:19 4
Patrik Bergström 64. Herrar 1:28:23 1
Marcus JonssonPB 68. Herrar 1:28:55 2
Henrik AnderssonPB 71. Herrar 1:29:01 3
Mikael Larsson 73. Herrar 1:29:27 1
Stefan Gustafsson 83. Herrar 1:30:23 (1:30:17)3
Christer KjellénPB 84. Herrar 1:30:26 5
Federico ConsalesPB 85. Herrar 1:30:28 (1:30:22)2
Rickard Wirén 90. Herrar 1:30:41 1
Joakim Tillman 96. Herrar 1:31:48 3
Fredrik Neuman 98. Herrar 1:32:02 (1:31:55)3
Liduina van Sitteren 7. Damer 1:32:11 (1:32:01)8
Pär Ehrling 106. Herrar 1:33:00 (1:32:47)1
Roger Elimä 121. Herrar 1:34:28 (1:34:18)1
Ida Lilja 10. Damer 1:34:52 (1:34:37)7
Johan Svanholm 136. Herrar 1:35:33 1
Torbjörn Holmqvist 146. Herrar 1:36:30 (1:35:53)1
Ida Larsson 13. Damer 1:36:57 (1:36:50)6
Erik WieschallaPB 158. Herrar 1:37:31 (1:37:13)3
Emma ArdlandPB 15. Damer 1:37:33 3
Håkan Erhardsson 162. Herrar 1:37:47 (1:37:25)1
Ing Marie Johansson 20. Damer 1:38:34 (1:38:29)7
Daniel Edvall 181. Herrar 1:38:59 (1:38:45)1
Martin Duberg 192. Herrar 1:39:29 (1:39:12)3
Kristofer BohlinPB 193. Herrar 1:39:36 1
Esad AjanovicPB 205. Herrar 1:40:50 1
Fredrik Hartman 209. Herrar 1:40:57 (1:40:52)1
Camilla SöderbergPB 27. Damer 1:41:10 (1:40:56)1
Erik Åkerling 224. Herrar 1:42:33 3
Mathias LundbergPB 227. Herrar 1:42:42 (1:42:22)1
Eva PevaPB 34. Damer 1:45:04 (1:44:58)1
Karin KarlssonPB 37. Damer 1:45:21 (1:44:34)1
Fredrik Holm 256. Herrar 1:45:57 (1:45:09)1
Daniel Güvenal 262. Herrar 1:46:25 (1:45:53)1
Matt Ford 291. Herrar 1:48:33 (1:47:45)1
Johan Sjö 292. Herrar 1:48:34 (1:47:47)3
Robert Larsson 297. Herrar 1:49:01 (1:48:13)3
Michael Boljang 320. Herrar 1:50:22 (1:49:31)1
Niclas Westholm 336. Herrar 1:52:04 (1:51:09)1
Karin NordmarkPB 59. Damer 1:52:20 (1:51:48)1
Petra Henriksson Nousiaine 74. Damer 1:54:31 (1:53:43)1
Carl Johan Thysell 374. Herrar 1:57:44 (1:57:12)1
Lisa Hjalmarsson 104. Damer 1:59:17 (1:58:45)1
Daniel Svensson 396. Herrar 2:01:23 (2:00:56)1
Carin Calleberg 135. Damer 2:06:34 (2:05:19)5
Mika NousiainenPB 413. Herrar 2:13:02 (2:12:24)1

10 km
Namn Placering Klass Tid Tid nettoCupen
Ingrid ZieglerPB 2. Damer 0:39:47 (0:39:44)0
Ann-Sofie KarlströmPB 28. Damer 0:49:02 (0:48:18)0
Caroline HögrudPB 29. Damer 0:49:02 (0:48:18)0
Catrine Andersson 119. Damer 0:57:16 (0:56:31)0

5 km
Namn Placering Klass Tid Tid nettoCupen
Jonas Svensson 17. Herrar 0:19:53 0
Fredrik Jönsson 26. Herrar 0:20:37 0
Summa individuella poäng cupen:192

Copyright Örebro AIK 2009