Resultat Startmilen Örebro 2016-04-02
Kontrollmätt: Ja
Sanktion: Nationell

10 km
Namn Placering Klass Tid Tid nettoCupen
Erik AnfältPB 1. M40 0:31:39 7
Mattias Nätterlund 5. MS 0:33:44 5
Jakob Nilsson 6. MS 0:34:00 4
Ludvig Börjesson 2. M35 0:34:09 7
William PommerPB 8. MJ 0:34:22 7
Fredrik JohnssonPB 2. M40 0:34:34 6
Pär EnglundPB 3. M35 0:35:23 6
Gustav Grek 12. MS 0:35:41 3
Mikaela Kemppi 1. K40 0:35:49 7
Jakob BergemalmPB 6. M35 0:36:36 4
Erik Högkvist 20. MS 0:37:16 1
Martin IngbergPB 7. M35 0:37:24 3
Johan Flodén 5. M40 0:37:24 5
Jesper DamströmPB 3. M40 0:37:28 6
Mikael Edberger 4. M40 0:38:03 5
Ronny Collin 5. M40 0:38:12 5
Fredrik Neuman 26. MS 0:38:34 1
Pär Johansson 8. M40 0:38:49 3
Erik Nilsson 30. MS 0:39:17 1
Patrik BergströmPB 7. M40 0:39:18 4
Liduina van Sitteren 4. KS 0:39:41 7
Mattias Folkesson 9. M40 0:39:41 2
Daniel ÖgrenPB 12. M35 0:40:07 1
Rickard Wirén 13. M35 0:40:13 1
Ingrid Ziegler 3. K40 0:40:21 5
Kenth PetterssonPB 10. M40 0:40:32 2
Christer KjellénPB 13. M50 0:40:43 5
Patrik KarpatyPB 12. M40 0:41:16 1
Roger Elimä 15. M35 0:41:20 1
Simon Athlin 14. M45 0:41:52 1
Thomas SteniusPB 19. M35 0:42:49 1
Andres AvellaPB 39. MS 0:43:09 1
Albin AlexisPB 40. MS 0:43:20 1
Eva Peva 4. K40 0:43:24 4
Elias KvistPB 41. MJ 0:43:33 5
Christer Hansson 16. M50 0:43:39 2
Peter Hahlin 42. MS 0:43:51 1
Elin SjöbergPB 9. KS 0:44:22 6
Christian NordlingPB 15. M40 0:44:24 1
Robert LarssonPB 43. MS 0:44:29 1
Andrew Lowry 22. M35 0:44:49 1
Peter Klingvall 17. M40 0:44:56 1
Esad AjanovicPB 23. M35 0:45:29 1
Robert ThorPB 18. M40 0:45:48 1
Thomas Bergman 22. M50 0:46:51 1
Torbjörn Sjölander 7. M55 0:46:51 4
Philip LundbergPB 46. MS 0:47:03 1
Ann-Sofie Bergdahl 12. KS 0:47:29 3
Carl Johan ThysellPB 21. M40 0:47:46 1
Petter GrundelPB 8. M55 0:47:54 3
Erik Åkerling 47. MS 0:47:55 1
Niclas WestholmPB 17. M40 0:47:58 1
Lina Pettersson 5. K40 0:48:18 3
Johan Sjö 47. MS 0:49:22 1
Caroline Högrud 14. KS 0:49:22 2
Sara PätsiPB 15. KS 0:49:26 1
Johanna Niklasson 7. K40 0:49:26 1
Ulrika Ford 8. K40 0:49:33 1
Tove AngerPB 8. K35 0:50:03 5
Lisa Hjalmarsson 7. K35 0:50:33 4
Peter Sparrow 26. M40 0:50:50 1
Therese Sätre 10. K35 0:50:51 3
Sara Landström 9. K35 0:50:59 2
Elin Pettersson 17. KS 0:52:28 1
Patrik Bergström 28. M40 0:53:42 1
Lars Ersäng 26. M50 0:53:50 1
Catrine Andersson 9. K45 0:57:17 2
Maria Koutsouridakis 10. K40 0:58:40 1
Summa individuella poäng cupen:188

Copyright Örebro AIK 2009