Resultat Åstadsloppet Örebro 2017-10-14
Kontrollmätt: Ja
Sanktion: Nationell

Halvmaraton
Namn Placering Klass Tid Tid nettoCupen
Erik Anfält 3. Herrar 1:10:58 0
Ludvig Börjesson 8. Herrar 1:16:06 0
Oskar Arlebo 10. Herrar 1:18:01 0
Fredrik Johnsson 12. Herrar 1:19:46 0
Sören Forsberg 20. Herrar 1:21:50 0
Thomas Lindahl 21. Herrar 1:22:08 0
Pär JohanssonPB 22. Herrar 1:22:58 0
Simon Schagerström 26. Herrar 1:23:38 (1:23:36)0
Jesper Damström 31. Herrar 1:24:48 0
Liduina van Sitteren 4. Damer 1:25:12 0
Johan Flodén 35. Herrar 1:25:13 0
Anders Larsson 36. Herrar 1:25:17 0
Villem Raudsepp 44. Herrar 1:27:07 0
Magnus Otterhed 48. Herrar 1:27:59 0
Ola Andersson 52. Herrar 1:28:31 0
Fredrik Jansson 58. Herrar 1:29:20 0
Stefan Gustafsson 61. Herrar 1:30:12 0
Martin Duberg 67. Herrar 1:30:55 (1:30:50)0
Mikael Edberger 72. Herrar 1:31:42 0
Kenth Pettersson 77. Herrar 1:32:22 0
Kajsa LihagenPB 6. Damer 1:32:28 (1:32:26)0
Ingrid Ziegler 7. Damer 1:32:44 0
Andreas Norling 81. Herrar 1:33:10 0
Ing Marie JohanssonPB 8. Damer 1:33:14 0
Rickard Wirén 85. Herrar 1:33:33 0
Eric AndersonPB 98. Herrar 1:35:12 (1:35:07)0
Stefan JanssonPB 99. Herrar 1:35:12 (1:35:07)0
Jonas Jadestig 101. Herrar 1:35:15 0
Andreas Danneborn 106. Herrar 1:35:39 (1:35:12)0
Fredrik Härdfeldt 110. Herrar 1:35:54 0
Torbjörn Holmqvist 120. Herrar 1:36:45 0
Roger Elimä 122. Herrar 1:36:51 0
Henrik AnderssonPB 126. Herrar 1:37:38 (1:37:36)0
Patrik KarpatyPB 130. Herrar 1:38:00 (1:37:58)0
Andreas Österlund 131. Herrar 1:38:10 0
Thomas Stenius 137. Herrar 1:38:54 0
Anders Strömvall 145. Herrar 1:39:20 0
Therese FjordängPB 15. Damer 1:41:19 (1:41:09)0
Sven-Arne Jacobsson 162. Herrar 1:41:28 0
Jörgen Laestadius 163. Herrar 1:41:34 (1:41:20)0
Christer Hansson 164. Herrar 1:41:41 0
Thomas NordinPB 166. Herrar 1:41:53 (1:41:34)0
Andreas Avella 174. Herrar 1:42:07 0
Fredrik Holm 173. Herrar 1:42:24 0
Torbjörn Sjölander 181. Herrar 1:43:32 0
Fredrik SvenssonPB 182. Herrar 1:43:37 0
David GüvenalPB 184. Herrar 1:43:47 (1:43:25)0
Johan Sjö 198. Herrar 1:45:18 (1:44:58)0
Paula Gustavsson 25. Damer 1:46:27 (1:46:07)0
Anki Lindén 26. Damer 1:46:36 (1:46:25)0
Jenny JohanssonPB 28. Damer 1:47:12 (1:46:54)0
Susanna Danielsson 35. Damer 1:51:05 (1:50:55)0
Nathalie Karlsson 36. Kvinnor 1:52:32 (1:52:00)0
Tove AngerPB 42. Damer 1:54:53 (1:55:05)0
Carl Johan Thysell 299. Herrar 1:58:49 (1:58:23)0
Anna Camén 63. Damer 1:58:58 (1:58:46)0
Kicki ArnebackPB 64. Damer 1:59:01 (1:58:37)0
Michael LodinPB 323. Herrar 2:02:48 (2:02:22)0

10 km
Namn Placering Klass Tid Tid nettoCupen
Jakob Nilsson 2. Herrar 0:34:02 0
Dennis Pribisalic 21. Herrar 0:39:51 (0:39:49)0
Julia Johnsson 3. Damer 0:42:08 0
Mats BrodinPB 51. Herrar 0:43:56 0
Katrina HussPB 10. Damer 0:45:33 (0:45:30)0
Adam AndersonPB 86. Herrar 0:47:46 (0:47:35)0
Johan Björnstad 97. Herrar 0:48:39 (0:48:15)0
Daniela Nosko 33. Damer 0:53:04 (0:52:29)0
Catrine Andersson 67. Damer 0:58:28 (0:58:02)0

5 km
Namn Placering Klass Tid Tid nettoCupen
Andrew LowryPB 10. Herrar 0:20:01 (0:19:56)0
Hanna AnderssonPB 21. Damer 0:26:36 (0:26:31)0
Mariana JadestigPB 27. Damer 0:27:19 (0:27:08)0
Carl JanssonPB 45. Herrar 0:28:18 (0:28:13)0
Oscar Jansson 46. Herrar 0:28:19 (0:28:13)0
Camilla AnderssonPB 34. Damer 0:28:22 (0:28:17)0
Summa individuella poäng cupen:0

Copyright Örebro AIK 2009