Resultat Örebro AIK-medlemmar
Sylvesterloppet 31/12 R
Sylvesterloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Sören Forsberg | Män | 0:40:25 |
18. | Kristofer Björkman | Män | 0:44:36 |
20. | Andres Avella | Män | 0:44:56 |
34. | Andreas Österlund | Män | 0:47:43 |
54. | Jesper Johansson | Män | 0:51:58 |
65. | Pär Ericzzon | Män | 0:53:45 |
18. | Susanna Danielsson | Kvinnor | 0:54:17 |
69. | Carl Johan Thysell | Män | 0:54:25 |
75. | Fredrik Hartman | Män | 0:55:36 |
76. | Lars-Åke Kvist | Män | 0:55:38 |
112. | Bengt Visén | Män | 1:10:58 |
Inneserien 11/12 R
Inneserien
Plac. | Namn | Klass | Tid |
12. | Mattias Nätterlund | Herrar | 0:02:58,43 |
17. | Erik Högkvist | Herrar | 0:03:06,02 |
22. | Eric Anderson | Herrar | 0:03:13,63 |
25. | Henrik Hellborg | Herrar | 0:03:16,46 |
27. | Andrew Lowry | Herrar | 0:03:18,70 |
37. | Roger Elimä | Herrar | 0:03:46,98 |
42. | Jimmy Glinnerås | Herrar | 0:04:24,25 |
Lucialoppet 8/12 R
Lucialoppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Mattias Nätterlund | MSen | 0:36:00 |
1. | Ludvig Börjesson | M40 | 0:36:44 |
1. | Liduina van Sitteren | Ksen | 0:38:16 |
2. | Dan Grabö | M35 | 0:38:37 |
5. | Erik Högkvist | MSen | 0:40:14 |
2. | Fredrik Hartman | M50 | 0:41:16 |
3. | Ola Hellström | M40 | 0:41:57 |
4. | Andreas Österlund | M45 | 0:43:47 |
5. | Fredrik Fjordäng | M35 | 0:44:48 |
4. | Roger Elimä | M40 | 0:44:52 |
5. | Johan Svanholm | M40 | 0:45:03 |
1. | Göte Pettersson | M60 | 0:47:42 |
2. | Therese Persson | K45 | 0:48:03 |
2. | Lisa Hjalmarsson | K35 | 0:48:20 |
11. | Jimmy Glinnerås | M45 | 0:59:15 |
12. | Magnus Åkesson | M45 | 1:13:42 |
Maraton Valencia Trinidad Alfonso 2/12 R
Maraton Valencia Trinidad Alfonso
Plac. | Namn | Klass | Tid |
5. | Erik Anfält | M40 | 2:26:29 |
68. | Jonas Nilsson | Senior Herrar | 2:33:19 |
57. | Andreas Ingberg | M35 | 2:35:06 |
221. | Martin Ingberg | M35 | 2:50:44 |
274. | Johan Flodén PB | M40 | 2:57:10 |
491. | Jonathan Kandelin | Senior Herrar | 3:01:08 |
278. | Thomas Lindahl | M45 | 3:03:44 |
112. | Fredrik Hartman | M50 | 3:04:47 |
625. | Markus Liljenroth | M35 | 3:09:28 |
921. | David Hedlund | M35 | 3:21:05 |
202. | Nathalie Karlsson PB | Senior Kvinnor | 3:47:57 |
174. | Catrine Andersson | W45 | 3:58:04 |
2594. | Stefan Sjögren | M40 | 4:00:19 |
2241. | Peter Hahlin | Senior Herrar | 4:04:07 |
358. | Karin Karlsson | W40 | 4:05:41 |
2335. | Fredrik Holm | M45 | 4:07:55 |
341. | Karin Nordmark | W45 | 4:17:50 |
515. | Daniela Nosko PB | Senior Kvinnor | 4:24:48 |
2789. | Stanley Wong | M45 | 4:29:29 |
78. | Thomas Johansson | M65 | 4:49:25 |
Tweed Valley Ultra 18/11 R
Tweed Valley Ultra
Tweed Valley Ultra
Plac. | Namn | Klass | Tid |
10. | Anna-Karin Larsson | Kvinnor | 6:06:49 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
43. | Rickard Ahlberg | Herrar | 7:40:39 |
Vinterspelen 17/11 R
Vinterspelen
Plac. | Namn | Klass | Tid |
5. | Jakob Nilsson | Män | 0:09:42,17 |
1. | Liduina van Sitteren | Kvinnor | 0:10:45,04 |
Höstloppet 11/11 R
Höstloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
4. | Andreas Österlund | Herrar | 0:59:47 |
2. | Therese Fjordäng | Damer | 1:00:13 |
9. | Fredrik Fjordäng | Herrar | 1:02:43 |
13. | Lars Lanneborn | Herrar | 1:09:21 |
Kilsbergsleden 3/11 R
Kilsbergsleden
Kilsbergsleden
Plac. | Namn | Klass | Tid |
7. | Maria Koutsouridakis | Kvinnor | 0:34:12 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Erik Anfält | Män | 0:50:06 |
5. | Andreas Ingberg | Män | 0:52:50 |
6. | Mattias Nätterlund | Män | 0:55:32 |
7. | Jakob Nilsson | Män | 0:55:39 |
12. | Villem Raudsepp | Män | 0:56:57 |
2. | Liduina van Sitteren | Kvinnor | 0:57:12 |
15. | Sören Forsberg | Män | 0:58:00 |
18. | Thomas Lindahl | Män | 0:59:09 |
23. | Gustaf Leonardsson | Män | 0:59:49 |
26. | Fredrik Hartman | Män | 1:01:05 |
30. | Kent Mossbäck | Män | 1:04:19 |
36. | Pär Ericzzon | Män | 1:06:39 |
37. | Edmund Kurt | Män | 1:06:56 |
38. | Roger Elimä | Män | 1:07:00 |
40. | Rasmus Andersson | Män | 1:07:38 |
10. | Tuva Svedin | Kvinnor | 1:09:30 |
45. | Göte Pettersson | Män | 1:10:50 |
46. | Jesper Johansson | Män | 1:11:18 |
48. | Jonas Färnstrand | Män | 1:12:14 |
50. | Torbjörn Holmqvist | Män | 1:12:30 |
51. | Jonas Lundin | Män | 1:13:15 |
15. | Anna-Karin Larsson | Kvinnor | 1:13:55 |
53. | Jesper Zakrisson | Män | 1:14:09 |
18. | Lisa Hjalmarsson | Kvinnor | 1:14:41 |
21. | Therese Persson | Kvinnor | 1:17:10 |
22. | Camilla Söderberg | Kvinnor | 1:17:21 |
57. | Anders Eklöv-1 | Män | 1:18:32 |
57. | Anders Eklöv | Män | 1:18:32 |
30. | Johanna Uddling | Kvinnor | 1:33:43 |
61. | Peter Sparrow | Män | 1:35:23 |
31. | Ellinor Bergemalm | Kvinnor | 1:36:11 |
64. | Jimmy Glinnerås | Män | 1:39:37 |
32. | Lena Johansson | Kvinnor | 1:41:02 |
Kullamannen 3/11 R
Kullamannen
Kullamannen
Plac. | Namn | Klass | Tid |
9. | Therese Fjordäng | Damer | 1:13:49 |
23. | Fredrik Fjordäng | Herrar | 1:14:21 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
27. | Ola Hellström | Herrar | 2:08:07 |
Mainova Frankfurt Marathon 28/10 R
Mainova Frankfurt Marathon
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2137. | Johan Lundqvist | Herrar | 3:23:07 |
2314. | Pär Ericzzon | Herrar | 3:23:23 |
2508. | Johan Svanholm | Herrar | 3:28:20 |
4341. | Pär Ehrling | Herrar | 3:47:39 |
5564. | Niclas Westholm | Herrar | 4:12:23 |
1423. | Jenny-Ann Ehrling | Damer | 4:33:05 |
Terräng SM 27/10 R
Terräng SM
Terräng SM
Plac. | Namn | Klass | Tid |
28. | Liduina van Sitteren | Kvinnor | 0:15:37 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
26. | Liduina van Sitteren | Kvinnor | 0:31:37 |
2. | Sören Forsberg | M55 | 0:31:38 |
Höstmilen 21/10 R
Höstmilen
Plac. | Namn | Klass | Tid |
64. | Oskar Johansson | Män | 0:45:59 |
TCS Amsterdam Marathon 21/10 R
TCS Amsterdam Marathon
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2799. | Federico Consales PB | Herrar | 3:39:24 |
Växjö Marathon 20/10 R
Växjö Marathon
Plac. | Namn | Klass | Tid |
9. | Sara Jakobsson | Kvinnor | 3:23:33 |
Långa Terräng DM 20/10 R
Långa Terräng DM
Långa Terräng DM
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Liduina van Sitteren | KSen | 0:31:04 |
2. | Annika Larsson | KSen | 0:35:04 |
1. | Göte Pettersson | M60 | 0:37:28 |
2. | Anna-Karin Larsson | K40 | 0:38:39 |
3. | Malin Welander | K40 | 0:38:55 |
5. | Elin Sjöberg | KSen | 0:39:23 |
3. | Therese Persson | K45 | 0:39:24 |
4. | Therese Sätre | K40 | 0:39:27 |
2. | Lisa Hjalmarsson | K35 | 0:40:12 |
4. | Thomas Johansson | M60 | 0:40:39 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Andreas Ingberg | M35 | 0:41:52 |
4. | Mattias Nätterlund | MSen | 0:42:35 |
1. | Oskar Arlebo | M40 | 0:42:38 |
2. | Fredrik Johnsson | M40 | 0:43:12 |
3. | Fredrik Härdfeldt | M35 | 0:44:50 |
4. | Dan Grabö | M35 | 0:47:01 |
3. | Fredrik Hartman | M50 | 0:50:03 |
5. | Ronny Collin | M45 | 0:50:24 |
6. | Kent Mossbäck | M45 | 0:51:13 |
7. | Rickard Ahlberg | M45 | 0:51:29 |
11. | Martin Duberg | MSen | 0:51:40 |
4. | David Klingenhoff | M40 | 0:56:05 |
12. | Mattias Rekonius | M45 | 0:56:12 |
13. | Jonas Gellin | M45 | 0:57:08 |
14. | Jimmy Glinnerås | M45 | 1:17:42 |
Hässelbyloppet 14/10 R
Hässelbyloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
335. | Anders Ellow | Herrar | 0:41:01 |
35. | Ida Larsson PB | Kvinnor | 0:41:01 |
Åstadsloppet 13/10 R
Åstadsloppet
Åstadsloppet
Åstadsloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Erik Anfält | Män | 1:11:10 |
5. | Jonas Nilsson | Män | 1:14:16 |
8. | Andreas Ingberg | Män | 1:19:37 |
9. | Jonas Karlsson | Män | 1:19:55 |
10. | Fredrik Johnsson | Män | 1:20:42 |
14. | Sören Forsberg | Män | 1:21:37 |
17. | Gustav Grek | Män | 1:23:24 |
20. | Mattias Nätterlund | Män | 1:23:48 |
25. | Martin Ingberg | Män | 1:24:57 |
1. | Liduina van Sitteren | Kvinnor | 1:25:54 |
27. | Fredrik Härdfeldt | Män | 1:26:06 |
28. | Johan Flodén | Män | 1:26:35 |
29. | Anders Borg PB (ÖAIK) | Män | 1:28:21 |
37. | Fredrik Hartman | Män | 1:31:08 |
41. | Mattias Folkesson | Män | 1:31:23 |
44. | Magnus Otterhed | Män | 1:31:58 |
4. | Annemarie Eldholm | Kvinnor | 1:31:58 |
45. | Mikael Edberger | Män | 1:32:03 |
46. | Johan Lundqvist | Män | 1:32:14 |
49. | Kent Mossbäck | Män | 1:33:02 |
50. | Jörgen Laestadius | Män | 1:33:30 |
51. | Patrik Karpaty PB (ÖAIK) | Män | 1:33:36 |
53. | Edmund Kurt | Män | 1:33:52 |
59. | Johan Krafft PB | Män | 1:35:08 |
8. | Ing Marie Johansson | Kvinnor | 1:35:22 |
61. | Pär Ericzzon | Män | 1:35:43 |
9. | Ingrid Ziegler | Kvinnor | 1:35:55 |
63. | Johan Helgesson PB (ÖAIK) | Män | 1:36:13 |
64. | Martin Duberg | Män | 1:36:20 |
65. | Mikael Löf PB (ÖAIK) | Män | 1:36:20 |
70. | Andreas Avella | Män | 1:37:25 |
12. | Elin Käll | Kvinnor | 1:38:52 |
82. | Jesper Damström | Män | 1:42:31 |
85. | Pär Ehrling | Män | 1:43:33 |
84. | Göte Pettersson | Män | 1:43:38 |
88. | Jarmo Riihinen PB (ÖAIK) | Män | 1:43:52 |
92. | David Klingenhoff | Män | 1:46:22 |
93. | Jonas Färnstrand | Män | 1:46:39 |
94. | Jonas Olsson | Män | 1:47:24 |
17. | Nathalie Karlsson | Kvinnor | 1:47:39 |
95. | Niclas Westholm | Män | 1:48:16 |
18. | Therese Persson | Kvinnor | 1:48:20 |
97. | Stefan Sjögren | Män | 1:49:33 |
99. | Åge Sollien | Män | 1:51:19 |
101. | Karl Kind | Män | 1:52:35 |
25. | Daniela Nosko PB | Kvinnor | 1:54:10 |
26. | Hanna Richter | Kvinnor | 1:55:17 |
27. | Catrine Andersson | Kvinnor | 1:55:29 |
28. | Karin Karlsson | Kvinnor | 1:55:34 |
111. | Thomas Johansson | Män | 1:59:59 |
112. | Lars Hilmersson PB | Män | 2:04:41 |
35. | Anna Hilmersson | Kvinnor | 2:04:41 |
36. | Camilla Jarleskog PB (ÖAIK) | Kvinnor | 2:06:07 |
38. | Malin Säterås | Kvinnor | 2:07:16 |
39. | Sara Bronner | Kvinnor | 2:08:15 |
113. | Anders Eklöv | Män | 2:09:22 |
41. | Ellinor Bergemalm PB (ÖAIK) | Kvinnor | 2:22:09 |
117. | Johan Sjö | Män | 2:27:53 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
7. | Julia Johnsson | Kvinnor | 0:42:39 |
8. | Ia Sandberg | Kvinnor | 0:44:15 |
29. | Ronny Collin | Män | 0:44:16 |
33. | Erik Sundqvist | Män | 0:46:37 |
35. | Johan Edström | Män | 0:47:04 |
37. | Rickard Bergström | Män | 0:47:16 |
11. | Caroline Högrud | Kvinnor | 0:48:14 |
43. | Magnus Johannessen PB (ÖAIK) | Män | 0:54:27 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Frida Nilsson PB (ÖAIK) | Kvinnor | 0:19:08 |
17. | Matthew McCarthy PB | Män | 0:19:36 |
105. | Magnus Åkesson | Män | 0:34:56 |
Running Lights 13/10 R
Hostruset 7/10 R
Hostruset
Hostruset
Plac. | Namn | Klass | Tid |
12. | Viktor Ledström | Män | 0:18:05 |
6. | Fredrik Hartman PB | M40 | 0:19:14 |
8. | Kent Mossbäck | M40 | 0:19:18 |
11. | Jörgen Laestadius | M40 | 0:19:40 |
17. | Matthew McCarthy | Män | 0:19:49 |
15. | Anders Gustavsson PB (ÖAIK) | M40 | 0:21:14 |
2. | Ida Lilja | Kvinnor | 0:21:23 |
16. | Göte Pettersson PB | M40 | 0:21:24 |
19. | Erik Hammarström PB | M40 | 0:22:05 |
23. | Jonas Gellin PB | M40 | 0:22:45 |
22. | Patrik Swens | M40 | 0:22:48 |
24. | Stefan Sjögren | M40 | 0:22:51 |
4. | Lisa Hjalmarsson | Kvinnor | 0:23:10 |
12. | Therese Persson | K40 | 0:23:19 |
25. | Robert Thor PB | M40 | 0:23:26 |
20. | Jimmi Eriksson PB (ÖAIK) | Män | 0:23:46 |
6. | Hanna Richter PB (ÖAIK) | Kvinnor | 0:24:04 |
32. | Peter Sparrow | M40 | 0:24:43 |
36. | Jimmy Glinnerås | M40 | 0:29:11 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Mille Hammarström PB | P12-13 | 0:16:05 |
Annaloppet 30/9 R
Annaloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Liduina van Sitteren | Kvinnor | 0:19:58 |
12. | Fredrik Hartman | Män | 0:20:45 |
16. | Jörgen Laestadius | Män | 0:21:35 |
20. | Roger Elimä | Män | 0:22:24 |
5. | Ida Lilja | Kvinnor | 0:23:46 |
22. | Erik Hammarström | Män | 0:24:01 |
23. | Göte Pettersson | Män | 0:24:02 |
9 . | Therese Persson | Kvinnor | 0:25:28 |
35. | Jimmy Glinnerås | Män | 0:31:59 |
TCS Lidingöloppet 29/9 R
TCS Lidingöloppet
TCS Lidingöloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
79. | Tuva Svedin | Damer | 1:12:33 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
16. | Erik Anfält | Herrar | 1:47:46 |
50. | Jonas Nilsson PB | Herrar | 1:53:36 |
153. | Gustav Grek PB | Herrar | 2:03:00 |
185. | Erik Wernstål PB | Herrar | 2:04:53 |
14. | Liduina van Sitteren PB | Damer | 2:07:53 |
463. | Fredrik Johnsson PB | Herrar | 2:13:04 |
565. | Viktor Gerdin PB | Herrar | 2:14:41 |
657. | Jonas Helgesson PB | Herrar | 2:17:10 |
738. | Peter Welander | Herrar | 2:18:41 |
821. | Markus Liljenroth PB | Herrar | 2:20:10 |
983. | Kent Mossbäck PB | Herrar | 2:23:01 |
78. | Frida Nilsson PB | Damer | 2:23:33 |
1135. | Christoffer Smed PB | Herrar | 2:25:17 |
1167. | Pär Ericzzon PB | Herrar | 2:25:43 |
103. | Ing Marie Johansson PB | Damer | 2:26:09 |
1699. | Patrik Karpaty PB | Herrar | 2:31:29 |
2000. | Petter Arneback PB | Herrar | 2:34:35 |
2357. | Simon Lönn PB | Herrar | 2:37:42 |
2640. | Göte Pettersson PB | Herrar | 2:40:11 |
2763. | Daniel Güvenal PB | Herrar | 2:41:26 |
3391. | Robert Larsson PB | Herrar | 2:46:56 |
4388. | Christer Hansson | Herrar | 2:54:25 |
862. | Therese Persson PB | Damer | 2:55:10 |
895. | Catrine Andersson PB | Damer | 2:55:46 |
4775. | Håkan Karlsson | Herrar | 2:57:20 |
1002. | Daniela Nosko PB | Damer | 2:58:14 |
1100. | Kicki Arneback PB | Damer | 3:00:05 |
5321. | Mattias Rekonius | Herrar | 3:01:45 |
5490. | Göran Rasberg PB | Herrar | 3:03:50 |
6317. | Thomas Johansson PB | Herrar | 3:13:19 |
2214. | Malin Säterås PB | Damer | 3:26:41 |
8508. | Anders Frick PB | Herrar | 3:54:22 |
8689. | Christian Lehmann Gisler PB | Herrar | 3:59:32 |
Wadköpingslöpet 23/9 R
Wadköpingslöpet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Erik Anfält | Herrar | 0:42:25,20 |
4. | Jonas Nilsson | Herrar | 0:43:40,90 |
6. | Mattias Nätterlund | Herrar | 0:44:34,70 |
8. | Andreas Ingberg | Herrar | 0:45:08,60 |
21. | Mikael Nordström | Herrar | 0:51:51,60 |
22. | Jonas Helgesson | Herrar | 0:52:28,80 |
2. | Frida Nilsson | Damer | 0:52:51,50 |
26. | Patrik Karpaty | Herrar | 0:54:59,30 |
28. | Roger Elimä | Herrar | 0:56:17,70 |
35. | Håkan Karlsson | Herrar | 1:04:10,60 |
Bergslagsleden Ultra 22/9 R
Bergslagsleden Ultra
Plac. | Namn | Klass | Tid |
12. | Johan Lundqvist | Herrar | 4:49:21 |
19. | Anders Frick | Herrar | 5:05:11 |
24. | Edmund Kurt | Herrar | 5:17:36 |
34. | Andreas Österlund | Herrar | 5:40:42 |
14. | Anna-Karin Larsson | Damer | 6:01:31 |
46. | Jonas Färnstrand | Herrar | 6:10:08 |
Black River Run 22/9 R
Black River Run
Plac. | Namn | Klass | Tid |
10. | Torbjörn Sjölander | Herrar | 9:04:21 |
2. | Märta Sjölander | Damer | 9:24:02 |
3. | Ida Reimfelt | Damer | 9:47:58 |
BMW Berlin Marathon 16/9 R
BMW Berlin Marathon
Plac. | Namn | Klass | Tid |
424. | Jakob Nilsson | Herrar | 2:43:56 |
507. | Sören Forsberg PB | Herrar | 2:46:02 |
1849. | Anders Larsson | Herrar | 3:04:02 |
17278. | Erik Högkvist | Herrar | 4:19:36 |
Tarstaborgsrundan 16/9 R
Tarstaborgsrundan
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Jonas Nilsson | Herrar | 0:32:14 |
4. | Mattias Nätterlund | Herrar | 0:34:01 |
7. | Fredrik Johnsson | Herrar | 0:34:56 |
8. | Fredrik Härdfeldt | Herrar | 0:35:14 |
12. | Ola Hellström | Herrar | 0:39:20 |
15. | Kent Mossbäck | Herrar | 0:39:45 |
2. | Julia Johnsson | Damer | 0:41:58 |
27. | Göte Pettersson | Herrar | 0:47:04 |
8. | Therese Persson | Damer | 0:48:10 |
15. | Lisa Hjalmarsson | Damer | 0:49:51 |
Ramboll Stockholm Halvmarathon 15/9 R
Ramboll Stockholm Halvmarathon
Plac. | Namn | Klass | Tid |
602. | Jörgen Laestadius | Herrar | 1:34:36 |
1892. | Christer Hansson | Herrar | 1:45:47 |
1455. | Barbara Egartner PB | Kvinnor | 2:03:46 |
Norasjön Runt 8/9 R
Norasjön Runt
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Andreas Ingberg | M35 | 1:16:14 |
1. | Sören Forsberg | M55 | 1:21:09 |
7. | Mattias Nätterlund | Msen | 1:22:47 |
1. | Liduina van Sitteren | Ksen | 1:25:55 |
4. | Peter Welander | M40 | 1:29:23 |
2. | Frida Nilsson PB | Ksen | 1:30:08 |
2. | Magnus Otterhed | M50 | 1:32:54 |
4. | Kent Mossbäck PB (ÖAIK) | M45 | 1:33:00 |
5. | Jörgen Laestadius | M45 | 1:33:06 |
6. | Edmund Kurt | M45 | 1:33:17 |
5. | Johan Svanholm | M40 | 1:35:07 |
7. | Andreas Österlund | M45 | 1:36:21 |
6. | Fredrik Johnsson | M40 | 1:36:32 |
2. | Torbjörn Sjölander | M55 | 1:37:42 |
3. | Anna-Karin Larsson | K40 | 1:43:50 |
9. | Fredrik Holm | M45 | 1:44:54 |
10. | Jonas Färnstrand | M45 | 1:46:16 |
1. | Göran Rasberg | M65 | 1:47:53 |
9. | Anders Eklöv | M35 | 1:50:28 |
11. | Stanley Wong | M45 | 1:51:42 |
2. | Katarina Erixon | K50 | 1:53:19 |
1. | Lisa Hjalmarsson PB | K35 | 1:53:55 |
Kilsbergen Trailrun 2/9 R
Kilsbergen Trailrun
Kilsbergen Trailrun
Plac. | Namn | Klass | Tid |
4. | Anders Ekholm | Herrar | 0:25:04 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Jonathan Kandelin | Herrar | 1:01:48 |
10. | Pär Johansson | Herrar | 1:08:44 |
2. | Cecilia Svedin | Damer | 1:12:05 |
24. | Fredrik Jansson | Herrar | 1:13:53 |
3. | Mikaela Kemppi | Damer | 1:14:05 |
30. | Fredrik Hartman | Herrar | 1:14:58 |
34. | Mathias Malm Axelsson | Herrar | 1:15:28 |
5. | Ingrid Ziegler | Damer | 1:15:49 |
35. | Patrik Karpaty | Herrar | 1:16:19 |
53. | Edmund Kurt | Herrar | 1:18:24 |
94. | Rasmus Andersson | Herrar | 1:24:23 |
13. | Nina Gustafsson | Damer | 1:24:43 |
104. | Jonas Gellin | Herrar | 1:25:49 |
38. | Malin Welander | Damer | 1:34:30 |
41. | Therese Persson | Damer | 1:35:56 |
43. | Therese Sätre | Damer | 1:36:10 |
50. | Camilla Eriksson | Damer | 1:37:19 |
Helsingborg Marathon 1/9 R
Helsingborg Marathon
Helsingborg Marathon
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Erik Anfält | Herrar | 2:30:54 |
31. | Peter Welander | Herrar | 3:14:10 |
95. | Mikael Löf PB | Herrar | 3:32:17 |
107. | Robert E Larsson | Herrar | 3:34:30 |
43. | Zarah Bjuremar PB | Kvinnor | 3:49:13 |
186. | Erik Hammarström | Herrar | 3:49:24 |
234. | Malin Säterås PB | Kvinnor | 4:48:19 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
206. | Niclas Westholm | Herrar | 1:49:38 |
Tjejmilen 1/9 R
Tjejmilen
Plac. | Namn | Klass | Tid |
315. | Ida Lilja | Kvinnor | 0:48:19 |
458. | Anna Camén | Kvinnor | 0:49:43 |
2541. | Frida Collin PB | Kvinnor | 0:57:53 |
ICEBUG Xperience 50 miles Coastal Trail 1/9 R
ICEBUG Xperience 50 miles Coastal Trail
Plac. | Namn | Klass | Tid |
4. | Ing Marie Johansson | Kvinnor | 10:10:25 |
Fjällmaraton Vemdalen 25/8 R
Fjällmaraton Vemdalen
Plac. | Namn | Klass | Tid |
43. | Torbjörn Sjölander | Herrar | 5:43:50 |
2XU Idre Fjällmaraton 25/8 R
2XU Idre Fjällmaraton
2XU Idre Fjällmaraton
Plac. | Namn | Klass | Tid |
35. | Fredrik Jansson | Herrar | 3:01:48 |
37. | Nathalie Karlsson | Damer | 3:41:11 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
5. | Jonathan Kandelin | Herrar | 4:08:57 |
Bagheera Fjällmaraton Sälen 25/8 R
Bagheera Fjällmaraton Sälen
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Erik Anfält | Herrar | 3:06:21 |
4. | Martin Ingberg | Herrar | 3:28:55 |
8. | Fredrik Härdfeldt | Herrar | 3:36:19 |
14. | Johan Flodén | Herrar | 3:47:01 |
Östansjöloppet 25/8 R
Östansjöloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Nora Backlund | F7 | 0:10:10 |
4. | Greta Ingberg | F7 | 0:10:13 |
5. | Sindre Ingberg | P7 | 0:12:14 |
1. | Andreas Ingberg | M | 0:35:40 |
2. | Jonas Nilsson | M | 0:35:43 |
3. | Johnny Sellvén | M | 0:36:57 |
1. | Pär Johansson | M40 | 0:38:48 |
1. | Liduina van Sitteren | K | 0:39:52 |
4. | Fredrik Hartman | M40 | 0:41:40 |
7. | Ola Hellström | M40 | 0:42:16 |
13. | Andreas Österlund | M40 | 0:44:54 |
12. | Roger Elimä | M40 | 0:44:54 |
8. | Karl Kind | M | 0:47:32 |
22. | Göte Pettersson | M40 | 0:50:31 |
11. | Therese Persson | K40 | 0:52:12 |
Blodomloppet 23/8 R
Blodomloppet
Blodomloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Andreas Ingberg | Herrar | 0:34:21 |
3. | Oskar Arlebo PB | Herrar | 0:34:39 |
5. | Fredrik Johnsson | Herrar | 0:35:22 |
9. | Mattias Nätterlund | Herrar | 0:36:45 |
30. | Fredrik Hartman | Herrar | 0:40:02 |
44. | Jörgen Laestadius | Herrar | 0:41:20 |
64. | Edmund Kurt | Herrar | 0:42:23 |
67. | Rasmus Andersson | Herrar | 0:42:27 |
10. | Ida Larsson | Kvinnor | 0:43:03 |
79. | Anders Ellow | Herrar | 0:43:03 |
195. | Håkan Erhardsson | Herrar | 0:46:52 |
252. | Dan Olsson PB | Herrar | 0:48:34 |
52. | Catrine Andersson PB | Kvinnor | 0:49:51 |
277. | Anneli Watts | Kvinnor | 1:01:16 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
4. | Johnny Sellvén | Herrar | 0:17:17 |
5. | Tuva Svedin | Kvinnor | 0:22:05 |
19. | Malin Ragnarsson | Kvinnor | 0:24:18 |
40. | Erika Andersson | Kvinnor | 0:25:13 |
Jönköping Marathon 18/8 R
Jönköping Marathon
Plac. | Namn | Klass | Tid |
215. | Daniel Güvenal | Herrar | 4:12:38 |
Ultravasan 18/8 R
Ultravasan
Ultravasan
Plac. | Namn | Klass | Tid |
7. | Ingrid Ziegler PB | Kvinnor | 3:31:50 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
57. | Erik Nilsson | Herrar | 8:28:12 |
169. | Andrew Lowry | Herrar | 9:24:51 |
277. | Johan Sjö PB | Herrar | 10:14:16 |
69. | Anna-Karin Larsson | Kvinnor | 10:36:58 |
Midnattsloppet 18/8 R
Midnattsloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
576. | Jörgen Laestadius | Herrar | 0:42:37 |
151. | Tuva Svedin | Kvinnor | 0:46:50 |
3584. | Anneli Watts | Kvinnor | 1:01:05 |
10969. | Nicklas Thorstensson | Herrar | 1:11:38 |
BUFF Bydalsfjällen 18/8 R
BUFF Bydalsfjällen
BUFF Bydalsfjällen
Plac. | Namn | Klass | Tid |
13. | Fredrik Johnsson | Herrar | 2:20:58 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
70. | Jesper Johansson | Herrar | 8:07:40 |
Svartåloppet 11/8 R
Svartåloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
4. | Gustav Grek | Herrar | 0:54:58 |
16. | Pär Johansson | Herrar | 0:59:26 |
30. | Patrik Karpaty | Herrar | 1:04:56 |
8. | Therese Persson | Kvinnor | 1:19:17 |
10. | Catrine Andersson | Kvinnor | 1:19:43 |
69. | Thomas Johansson | Herrar | 1:21:53 |
Stripastafetten 11/8 R
Stripastafetten
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Oskar Arlebo | Mixed Lag 1 | 0:20:37 |
1. | Fredrik Johnsson | Mixed Lag 1 | 0:21:15 |
4. | Fredrik Hartman | Mixed Lag 2 | 0:24:49 |
1. | Julia Johnsson | Mixed Lag 1 | 0:25:22 |
4. | Stefan Sjögren | Mixed Lag 2 | 0:28:34 |
4. | Hanna Richter | Mixed Lag 2 | 0:29:36 |
Kia Fjällmaraton 4/8 R
Kia Fjällmaraton
Plac. | Namn | Klass | Tid |
37. | Erik Högkvist | Herrar | 4:46:33 |
DM/VDM 10000m 4/8 R
DM/VDM 10000m
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Andreas Ingberg | M35 | 0:34:35,85 |
1. | Fredrik Johnsson | M40 | 0:36:05,05 |
2. | Gustav Grek | M35 | 0:36:20,29 |
2. | Fredrik Johnsson | M40 | 0:37:46,87 |
1. | Sören Forsberg | M55 | 0:38:15,62 |
2. | Anders Larsson | M45 | 0:38:28,96 |
2. | Liduina van Sitteren | Kvinnor | 0:39:18,56 |
2. | Mikaela Kemppi | K45 | 0:40:48,85 |
5. | Jörgen Laestadius PB | M45 | 0:41:15,33 |
3. | Jonas Lundin PB | M40 | 0:41:16,58 |
6. | Kent Mossbäck | M45 | 0:42:29,73 |
7. | Rickard Ahlberg | M45 | 0:42:52,06 |
3. | Therese Persson | K45 | 0:48:43,58 |
1. | Göte Pettersson | M60 | 0:48:56,67 |
Dalenrundan 29/7 R
Dalenrundan
Plac. | Namn | Klass | Tid |
11. | Pär Johansson | Herrar | 0:22:50 |
1. | Liduina van Sitteren | Damer | 0:24:03 |
25. | Roger Elimä | Herrar | 0:26:30 |
Hermanövarvet 28/7 R
Hermanövarvet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Andreas Ingberg | Herrar | 0:36:42 |
6. | Martin Ingberg | Herrar | 0:39:40 |
Semesterhalvmaran 14/7 R
Semesterhalvmaran
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Fredrik Johnsson | M40 | 1:23:21 |
4. | Erik Nilsson PB | M | 1:27:02 |
6. | Martin Ingberg | M | 1:29:27 |
8. | Jörgen Laestadius | M40 | 1:34:16 |
10. | Pär Ericzzon | M40 | 1:34:41 |
11. | Fredrik Hartman | M40 | 1:34:48 |
1. | Annemarie Eldholm | K40 | 1:35:17 |
16. | Edmund Kurt | M40 | 1:39:00 |
25. | Göte Pettersson | M40 | 1:58:02 |
26. | Thomas Johansson | M40 | 1:58:28 |
Kålmårdsrundan 7/7 R
Kålmårdsrundan
Plac. | Namn | Klass | Tid |
5. | Ola Hellström | Herrar | 0:41:18 |
Silverleden på 1 dag 30/6 R
Silverleden på 1 dag
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Erik Anfält | Herrar | 5:43:14 |
10. | Erik Högkvist | Herrar | 6:44:45 |
25. | Andrew Lowry | Herrar | 7:42:57 |
27. | Kent Mossbäck | Herrar | 7:53:38 |
36. | Jesper Johansson | Herrar | 8:28:19 |
4. | Anna-Karin Larsson | Damer | 8:28:49 |
21. | Camilla Söderberg | Damer | 11:57:18 |
Jordgubbslunken 30/6 R
Jordgubbslunken
Jordgubbslunken
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Liduina van Sitteren | Damer | 0:24:43 |
38. | Magnus Johannessen | Herrar | 0:34:27 |
34. | Kia Johannessen | Damer | 0:35:21 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
35. | Roger Elimä | Herrar | 0:49:56 |
50. | Jonas Gellin | Herrar | 0:52:58 |
Viby Marathon 30/6 R
Viby Marathon
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Liduina van Sitteren | K | 2:59:33 |
2. | Fredrik Hartman | M50 | 3:16:52 |
1. | Lars-Åke Kvist | M40 | 3:28:31 |
3. | Edmund Kurt | M45 | 3:33:51 |
1. | Hanna Richter | K35 | 3:48:50 |
5. | Jonas Färnstrand | M45 | 4:16:31 |
DM/VDM 5000 m 20/6 R
DM/VDM 5000 m
Plac. | Namn | Klass | Tid |
11. | Mattias Nätterlund | MSen | 0:16:58,12 |
1. | Pär Johansson | M40 | 0:17:22,09 |
2. | Fredrik Johnsson PB | M40 | 0:17:39,78 |
18. | Erik Högkvist PB | MSen | 0:17:43,48 |
3. | Andreas Wendin | M35 | 0:18:03,20 |
2. | Liduina van Sitteren | KSen | 0:18:07,81 |
4. | Andrew Lowry PB | M35 | 0:18:45,82 |
3. | Fredrik Hartman | M50 | 0:18:49,66 |
5. | Jörgen Laestadius PB | M45 | 0:19:34,31 |
8. | Pär Ericzzon PB | M40 | 0:19:51,50 |
25. | Karl Kind | MSen | 0:20:04,12 |
27. | Robert Larsson PB | MSen | 0:21:27,44 |
1. | Lisa Hjalmarsson | K35 | 0:22:30,84 |
3. | Thomas Johansson | M65 | 0:23:51,43 |
7. | Jimmy Glinnerås | M45 | 0:29:00,25 |
Fröviloppet 16/6 R
Fröviloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
5. | Pär Johansson | Män | 0:37:31 |
17. | Jörgen Laestadius | Män | 0:42:38 |
20. | Kent Mossbäck | Män | 0:43:21 |
3. | Katrina Huss | Kvinnor | 0:47:05 |
32. | Thomas Johansson | Män | 0:51:09 |
6. | Tove Anger | Kvinnor | 0:52:35 |
9. | Anneli Watts | Kvinnor | 1:02:27 |
Älvdalen Backyard Ultra 16/6 R
Älvdalen Backyard Ultra
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Jenny-Ann Ehrling | Kvinnor | 27:00:00 |
Stockholm Eco Trail 16/6 R
Stockholm Eco Trail
Plac. | Namn | Klass | Tid |
12. | Fredrik Johnsson PB | Herrar | 4:05:10 |
Karlstad Stadslopp 16/6 R
Karlstad Stadslopp
Plac. | Namn | Klass | Tid |
45. | Oskar Larsson | Herrar | 0:36:14 |
Lindensjönloppet 6/6 R
Lindensjönloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
11. | Kent Mossbäck | Män | 0:38:05 |
19. | Karl Kind | Män | 0:40:48 |
39. | Magnus Åkesson | Män | 1:01:13 |
Rallarrundan 4/6 R
Rallarrundan
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Jonathan Kandelin | Alla | 0:16:30 |
15. | Liduina van Sitteren | Alla | 0:18:43 |
22. | Pär Ehrling | Alla | 0:19:04 |
31. | Jimmy Petersson | Alla | 0:19:57 |
44. | Roger Elimä | Alla | 0:20:59 |
48. | Christian Nordling | Alla | 0:21:27 |
65. | Göte Pettersson | Alla | 0:22:24 |
65. | Thomas Johansson | Alla | 0:23:03 |
67. | Andreas Österlund | Alla | 0:23:11 |
69. | Lisa Hjalmarsson | Alla | 0:23:17 |
79. | Susanna Danielsson | Alla | 0:23:32 |
121. | Pontus Ehrling | Alla | 0:26:00 |
136. | Jenny-Ann Ehrling | Alla | 0:27:32 |
145. | Julius Rex | Alla | 0:28:08 |
166. | Anneli Watts | Alla | 0:30:59 |
172. | Magnus Åkesson | Alla | 0:32:19 |
Sundsvall Trail 3/6 R
Sundsvall Trail
Plac. | Namn | Klass | Tid |
36. | Torbjörn Sjölander | Herrar | 7:38:50 |
58. | Jesper Johansson | Herrar | 8:35:14 |
77. | Krister Frödin | Herrar | 9:39:34 |
Asics Stockholm Marathon 2/6 R
Asics Stockholm Marathon
Plac. | Namn | Klass | Tid |
11. | Erik Anfält | Herrar | 2:33:02 |
90. | Sören Forsberg | Herrar | 2:54:38 |
131. | Thomas Lindahl | Herrar | 2:58:00 |
132. | Jonas Karlsson | Herrar | 2:58:02 |
141. | Martin Ingberg | Herrar | 2:58:50 |
164. | Fredrik Johnsson | Herrar | 3:00:19 |
9. | Liduina van Sitteren | Kvinnor | 3:00:53 |
178. | Gustav Grek | Herrar | 3:01:47 |
218. | Pär Johansson | Herrar | 3:05:27 |
341. | Ronny Collin | Herrar | 3:11:38 |
38. | Ingrid Ziegler | Kvinnor | 3:15:40 |
441. | Mikael Waldenborg | Herrar | 3:16:22 |
519. | Anders Larsson | Herrar | 3:19:00 |
704. | Fredrik Hartman | Herrar | 3:24:12 |
751. | Peter Welander | Herrar | 3:25:29 |
763. | Jonas Lundin | Herrar | 3:26:01 |
76. | Annemarie Eldholm PB | Kvinnor | 3:26:30 |
83. | Ing Marie Johansson | Kvinnor | 3:27:34 |
971. | Anders Frick | Herrar | 3:30:12 |
949. | Jörgen Laestadius | Herrar | 3:30:29 |
146. | Emma Ardland PB | Kvinnor | 3:36:04 |
1477. | Johan Svanholm | Herrar | 3:39:31 |
1413. | Johan Lundqvist | Herrar | 3:39:31 |
1612. | Pär Ericzzon | Herrar | 3:41:42 |
205. | Karin Karlsson | Kvinnor | 3:42:33 |
1672. | Andreas Österlund | Herrar | 3:43:37 |
1749. | Per Johansson | Herrar | 3:43:39 |
1780. | Patrik Bergström | Herrar | 3:44:34 |
231. | Elin Käll PB | Kvinnor | 3:45:11 |
252. | Charlotta Jerlström | Kvinnor | 3:46:19 |
2286. | Lars-Åke Kvist | Herrar | 3:51:15 |
353. | Nathalie Karlsson PB | Kvinnor | 3:52:25 |
452. | Hanna Richter PB | Kvinnor | 3:58:18 |
3404. | Tomas Perryd | Herrar | 4:05:14 |
3260. | Daniel Güvenal | Herrar | 4:05:15 |
802. | Anna Camén PB | Kvinnor | 4:08:45 |
3970. | Jonas Gellin | Herrar | 4:13:36 |
4471. | Stefan Sjögren | Herrar | 4:16:40 |
1094. | Anna-Karin Larsson | Kvinnor | 4:18:47 |
4962. | Mikael Löf | Herrar | 4:24:24 |
1327. | Therese Sätre | Kvinnor | 4:24:35 |
1326. | Catrine Andersson | Kvinnor | 4:26:46 |
5864. | Johan Berglund | Herrar | 4:33:37 |
1759. | Karin Nordmark | Kvinnor | 4:36:29 |
6243. | Stefan Sager | Herrar | 4:38:36 |
6122. | Göran Rasberg | Herrar | 4:38:49 |
1830. | Malin Ragnarsson | Kvinnor | 4:39:14 |
1829. | Erika Andersson | Kvinnor | 4:39:14 |
6629. | Joakim Tillman | Herrar | 4:42:10 |
6809. | Carl Johan Thysell | Herrar | 4:44:22 |
6942. | Christer Hansson | Herrar | 4:48:40 |
6940. | Robert Larsson | Herrar | 4:48:42 |
2357. | Karolina Evenhamre PB | Kvinnor | 4:51:16 |
3256. | Johanna Niklasson | Kvinnor | 5:24:55 |
9586. | Robert Thor | Herrar | 5:47:12 |
3993. | Anneli Watts | Kvinnor | 6:07:55 |
Vårruset 30/5 R
Vårruset
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Liduina van Sitteren | Kvinnor | 0:18:57 |
Gubbracet 29/5 R
Gubbracet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Erik Anfält | Herrar | 0:16:07 |
15. | Mattias Nätterlund | Herrar | 0:17:16 |
21. | Oskar Larsson | Herrar | 0:17:33 |
32. | Erik Högkvist | Herrar | 0:18:33 |
40. | Christoffer Smed PB | Herrar | 0:18:51 |
67. | Kristofer Björkman | Herrar | 0:19:39 |
74. | Rasmus Andersson | Herrar | 0:19:47 |
108. | Erik Åkerling | Herrar | 0:20:43 |
267. | Johan Sjö | Herrar | 0:24:09 |
290. | Johan Jendeberg | Herrar | 0:24:43 |
Fjugestaloppet 24/5
Fjugestaloppet
Fjugestaloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
5. | Andreas Ingberg | Herrar | 0:17:07 |
6. | Mattias Nätterlund | Herrar | 0:17:41 |
7. | Pär Johansson | Herrar | 0:17:49 |
12. | Erik Högkvist | Herrar | 0:18:28 |
15. | Andreas Wendin | Herrar | 0:18:58 |
2. | Liduina van Sitteren | Damer | 0:19:01 |
17. | Fredrik Hartman | Herrar | 0:19:43 |
21. | Pär Ehrling | Herrar | 0:20:11 |
22. | Jörgen Laestadius | Herrar | 0:20:22 |
28. | Roger Elimä | Herrar | 0:21:54 |
29. | Patrik Karpaty | Herrar | 0:21:56 |
7. | Karin Karlsson | Damer | 0:22:33 |
34. | Christian Nordling | Herrar | 0:23:01 |
36. | Göte Pettersson | Herrar | 0:23:23 |
44. | Thomas Johansson | Herrar | 0:24:20 |
10. | Tove Anger | Damer | 0:25:03 |
11. | Lisa Hjalmarsson | Damer | 0:26:03 |
12. | Jenny-Ann Ehrling | Damer | 0:29:49 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Johnny Sellvén | Trail | 1:05:46 |
3. | Ola Hellström | Trail | 1:06:23 |
12. | Therese Fjordäng | Trail | 1:12:32 |
Göteborgsvarvet 19/5 R
Göteborgsvarvet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
111. | Jonathan Kandelin PB | Män | 1:17:50 |
340. | Johan Flodén | Män | 1:23:28 |
358. | Björn Eriksson PB | Män | 1:23:43 |
447. | Mikael Waldenborg | Män | 1:24:46 |
797. | Fredrik Hartman PB | Män | 1:28:11 |
1237. | Magnus Otterhed | Män | 1:30:45 |
80. | Cecilia Svedin PB | Kvinnor | 1:31:39 |
95. | Ingrid Ziegler | Kvinnor | 1:32:41 |
1747. | Pär Ericzzon | Män | 1:33:26 |
126. | Ing Marie Johansson | Kvinnor | 1:33:51 |
1872. | Stefan Gustafsson | Män | 1:33:51 |
1874. | Andreas Österlund | Män | 1:33:52 |
2021. | Markus Liljenroth | Män | 1:34:27 |
185. | Nina Gustafsson PB | Kvinnor | 1:36:09 |
2507. | Erik Åkerling | Män | 1:36:15 |
3717. | Daniel Edvall | Män | 1:39:37 |
4473. | Karl Kind | Män | 1:41:29 |
5407. | Dag Sandblom | Män | 1:43:30 |
5600. | Johan Sjö PB | Män | 1:43:52 |
5900. | Johan Björnstad | Män | 1:44:30 |
5973. | Jonas Jadestig | Män | 1:44:40 |
678. | Julia Sandblom PB | Kvinnor | 1:44:52 |
799. | Nathalie Karlsson | Kvinnor | 1:46:08 |
6830. | Daniel Güvenal | Män | 1:46:25 |
7816. | Ola Maijgren PB | Män | 1:48:10 |
8789. | Patrik Swens | Män | 1:49:58 |
1512. | Caroline Högrud | Kvinnor | 1:51:13 |
10348. | Göte Pettersson | Män | 1:52:52 |
2197. | Malin Ragnarsson | Kvinnor | 1:54:45 |
11745. | Stefan Sjögren | Män | 1:55:21 |
11761. | Anders Eklöv | Män | 1:55:22 |
12663. | Håkan Karlsson | Män | 1:56:51 |
3088. | Erika Andersson | Kvinnor | 1:58:23 |
4005. | Karin Hardell | Kvinnor | 2:01:37 |
4076. | Therese Persson | Kvinnor | 2:01:52 |
4097. | Catrine Andersson | Kvinnor | 2:01:58 |
15705. | Thomas Johansson | Män | 2:02:20 |
4483. | Malin Säterås | Kvinnor | 2:03:15 |
5402. | Jenny-Ann Ehrling | Kvinnor | 2:06:27 |
6439. | Daniela Nosko | Kvinnor | 2:10:10 |
6893. | Maria Ekström | Kvinnor | 2:11:39 |
7644. | Lena Molnar PB | Kvinnor | 2:14:27 |
10138. | Anneli Watts | Kvinnor | 2:25:46 |
Hälleforsterrängen 12/5 R
Hälleforsterrängen
Hälleforsterrängen
Plac. | Namn | Klass | Tid |
10. | Kent Mossbäck | Män | 0:44:15 |
16. | Pär Ehrling | Män | 0:47:24 |
18. | Roger Elimä | Män | 0:48:19 |
19. | Christian Nordling | Män | 0:48:30 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Pontus Ehrling | P19 | 0:32:17 |
Vintrosaloppet 10/5 R
Vintrosaloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Liduina van Sitteren | Kvinnor | 0:19:00 |
4. | Erik Åkerling | Män | 0:20:52 |
20. | Thomas Johansson | Män | 0:24:51 |
39. | Jimmy Glinnerås | Män | 0:33:58 |
Örebro Backyard Ultra 10/5 R
Örebro Backyard Ultra
Örebro Backyard Ultra
Örebro Backyard Ultra
Plac. | Namn | Klass | Tid |
17. | Lars Hilmersson | Män | 5:00:00 |
11. | Lena Molnar | Kvinnor | 5:00:00 |
11. | Anna Hilmersson | Kvinnor | 5:00:00 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
10. | Jenny-Ann Ehrling | Kvinnor | 6:00:00 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
15. | Martin Widlund | Män | 7:00:00 |
KfS Kungsholmen Runt 5/5 R
KfS Kungsholmen Runt
KfS Kungsholmen Runt
Plac. | Namn | Klass | Tid |
5. | Erik Anfält | Män | 1:12:05 |
48. | Ronny Collin | Män | 1:22:05 |
7. | Annemarie Eldholm | Kvinnor | 1:30:47 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
75. | Erik Högkvist | Män | 0:37:55 |
Wedevågsloppet 5/5 R
Wedevågsloppet
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Andreas Ingberg | Män | 0:34:52 |
3. | Thomas Lindahl | M40 | 0:37:41 |
4. | Mattias Nätterlund | Män | 0:37:42 |
4. | Sören Forsberg | M40 | 0:38:04 |
6. | Anders Larsson | M40 | 0:40:48 |
9. | Jörgen Laestadius | M40 | 0:43:03 |
DM/VDM Kort terräng 1/5 R
DM/VDM Kort terräng
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Johnny Sellvén | M35 | 0:14:28 |
4. | Pär Ehrling | M40 | 0:15:22 |
5. | Erik Högkvist | Msen | 0:15:26 |
6. | Pär Ericzzon | M40 | 0:17:05 |
9. | Karl Kind | Msen | 0:17:42 |
7. | Roger Elimä | M40 | 0:18:30 |
1. | Göte Pettersson | M60 | 0:18:44 |
1. | Lisa Hjalmarsson | K35 | 0:20:26 |
8. | Pontus Ehrling | P19 | 0:20:36 |
5. | Thomas Johansson | M65 | 0:21:00 |
1. | Katarina Erixon | K35 | 0:22:10 |
Munkastigen Trailrun 28/4 R
Munkastigen Trailrun
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Erik Anfält | Herrar | 2:56:06 |
2. | Morgan Pätsi | Herrar | 3:08:30 |
3 . | Jakob Nilsson | Herrar | 3:15:41 |
6. | Martin Ingberg | Herrar | 3:17:52 |
7. | Ronny Collin | Herrar | 3:19:01 |
10. | Björn Eriksson | Herrar | 3:22:44 |
12. | Fredrik Härdfeldt | Herrar | 3:26:55 |
14. | Fredrik Hartman | Herrar | 3:36:49 |
1. | Ingrid Ziegler | Damer | 3:40:29 |
21. | Kent Mossbäck | Herrar | 3:46:48 |
3. | Therese Fjordäng | Damer | 4:01:39 |
31. | Erik Åkerling | Herrar | 4:02:18 |
37. | Andreas Österlund | Herrar | 4:18:13 |
11. | Anna-Karin Larsson | Damer | 4:38:16 |
12. | Karin Karlsson | Damer | 4:41:31 |
49. | Johan Sjö | Herrar | 4:41:50 |
61. | Stefan Sjögren | Herrar | 4:51:18 |
16. | Camilla Söderberg | Damer | 5:09:16 |
Action Run 28/4 R
Action Run
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Jonathan Kandelin | Elit Herr | 0:37:56 |
Trosa Ultra Backyard 28/4 R
Trosa Ultra Backyard
Trosa Ultra Backyard
Trosa Ultra Backyard
Plac. | Namn | Klass | Tid |
93. | Torbjörn Sjölander | Herr | 7:00:00 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
10. | Jenny-Ann Ehrling | Dam | 16:00:00 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
5. | Märta Sjölander | Dam | 21:00:00 |
Kumla Stadslopp 28/4 R
Kumla Stadslopp
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Andreas Ingberg | Herrar | 0:35:14 |
5. | Mattias Nätterlund | Herrar | 0:36:56 |
2. | Liduina van Sitteren | Damer | 0:38:52 |
40. | Göte Pettersson PB | Herrar | 0:45:49 |
49. | Christian Nordling | Herrar | 0:48:36 |
54. | Åge Sollien | Herrar | 0:49:51 |
13. | Tove Anger | Damer | 0:50:44 |
59. | Thomas Johansson | Herrar | 0:50:50 |
16. | Carin Calleberg | Damer | 0:56:58 |
Atea Mälarmaraton 21/4 R
Atea Mälarmaraton
Atea Mälarmaraton
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Ing Marie Johansson | Damer | 3:25:47 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
29. | Erik Högkvist | Herrar | 1:31:03 |
7. | Anna-Karin Larsson | Damer | 1:41:04 |
Örebro AIK Halvmaraton 18/4 R
Örebro AIK Halvmaraton
Örebro AIK Halvmaraton
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Erik Anfält | Män | 1:12:13 |
7. | Jonathan Kandelin | Män | 1:18:27 |
8. | Ludvig Börjesson | Män | 1:19:12 |
17. | Oskar Larsson | Män | 1:22:06 |
18. | Sören Forsberg | Män | 1:23:00 |
19. | Johan Flodén PB | Män | 1:23:21 |
20. | Ronny Collin | Män | 1:23:27 |
27. | Björn Eriksson | Män | 1:25:22 |
29. | Andreas Norling PB | Män | 1:25:38 |
28. | Fredrik Johnsson | Män | 1:25:38 |
3. | Liduina van Sitteren | Kvinnor | 1:26:59 |
32. | Peter Welander | Män | 1:27:30 |
34. | Anders Ekholm PB | Män | 1:27:55 |
35. | Magnus Otterhed | Män | 1:28:16 |
36. | Andrew Lowry | Män | 1:28:28 |
38. | Martin Duberg | Män | 1:29:22 |
39. | Patrik Bergström | Män | 1:29:36 |
40. | Erik Åkerling PB | Män | 1:29:59 |
41. | Christoffer Smed PB (ÖAIK) | Män | 1:30:12 |
5. | Ingrid Ziegler | Kvinnor | 1:32:06 |
48. | Jörgen Laestadius | Män | 1:32:52 |
51. | Andreas Österlund | Män | 1:34:02 |
52. | Johan Svanholm | Män | 1:34:02 |
7. | Frida Nilsson | Kvinnor | 1:35:07 |
8. | Elin Käll PB (ÖAIK) | Kvinnor | 1:36:49 |
58. | Johan Lundqvist | Män | 1:36:51 |
59. | Andreas Avella | Män | 1:37:43 |
60. | Pär Ericzzon | Män | 1:37:45 |
61. | Torbjörn Holmqvist | Män | 1:39:41 |
64. | Göte Pettersson | Män | 1:45:00 |
69. | Åge Sollien | Män | 1:48:42 |
71. | Lars-Åke Kvist | Män | 1:49:57 |
70. | Anders Eklöv | Män | 1:49:57 |
72. | Robert Larsson | Män | 1:51:07 |
15. | Malin Ragnarsson PB (ÖAIK) | Kvinnor | 1:52:46 |
16. | Erika Andersson PB (ÖAIK) | Kvinnor | 1:52:46 |
17. | Therese Sätre | Kvinnor | 1:56:35 |
77. | Carl Johan Thysell | Män | 1:58:13 |
78. | Lars Hilmersson | Män | 2:08:11 |
21. | Anna Hilmersson | Kvinnor | 2:08:11 |
22. | Carin Calleberg | Kvinnor | 2:14:37 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
10. | Ola Hellström | Motion | 0:42:55 |
NN Marathon Rotterdam 8/4 R
NN Marathon Rotterdam
Plac. | Namn | Klass | Tid |
28. | Erik Anfält | Män | 2:25:18 |
241. | Andreas Ingberg | Män | 2:53:51 |
251. | Jakob Nilsson | Män | 2:54:21 |
TOM -Trail Och Mustasch 7/4 R
TOM -Trail Och Mustasch
Plac. | Namn | Klass | Tid |
4. | Björn Eriksson | Herrar | 2:30:35 |
7. | Ronny Collin | Herrar | 2:35:56 |
15. | Fredrik Hartman | Herrar | 2:52:26 |
3. | Therese Fjordäng | Dam | 2:56:33 |
24. | Erik Åkerling | Herrar | 3:02:05 |
Startmilen 7/4 R
Startmilen
Plac. | Namn | Klass | Tid |
14. | Jonathan Kandelin | Msen | 0:35:18 |
3. | Gustav Grek | M35 | 0:36:04 |
24. | Simon Schagerström | Msen | 0:36:21 |
3. | Pär Johansson | M40 | 0:36:31 |
4. | Fredrik Johnsson | M40 | 0:36:38 |
6. | Fredrik Härdfeldt | M35 | 0:36:50 |
29. | Mattias Nätterlund | Msen | 0:37:22 |
8. | Fredrik Johnsson | M40 | 0:37:40 |
8. | Martin Ingberg | M35 | 0:37:47 |
1. | Sören Forsberg | M55 | 0:37:50 |
9. | Johan Flodén | M40 | 0:37:52 |
3. | Johan Jendeberg | M45 | 0:37:52 |
2. | Liduina van Sitteren | Ksen | 0:38:03 |
34. | Erik Högkvist | Msen | 0:38:51 |
12. | Andrew Lowry PB | M35 | 0:39:46 |
38. | Martin Duberg | Msen | 0:40:23 |
14. | Martin Widlund | M40 | 0:40:40 |
16. | Ola Hellström | M40 | 0:40:49 |
3. | Magnus Otterhed | M50 | 0:40:51 |
1. | Julia Johnsson | K40 | 0:42:03 |
9. | Kent Mossbäck | M45 | 0:42:04 |
10. | Andreas Österlund | M45 | 0:42:13 |
18. | Pär Ericzzon | M40 | 0:42:54 |
5. | Elin Käll PB | K40 | 0:44:08 |
13. | Jörgen Laestadius | M45 | 0:44:14 |
16. | Johan Sjö | M35 | 0:44:38 |
7. | Nathalie Karlsson | Ksen | 0:45:01 |
6. | Karin Karlsson PB | K40 | 0:45:17 |
2. | Göte Pettersson | M60 | 0:46:15 |
3. | Jenny Johansson PB | K35 | 0:47:43 |
21. | Christian Nordling | M40 | 0:49:29 |
9. | Åge Sollien | M55 | 0:50:45 |
11. | Peter Sparrow | M50 | 0:51:18 |
5. | Marie Österling PB (ÖAIK) | K45 | 1:13:12 |
Varvetmilen Örebro 25/3 R
Varvetmilen Örebro
Plac. | Namn | Klass | Tid |
1. | Erik Anfält | Män | 0:32:51 |
4. | Andreas Ingberg | Män | 0:35:18 |
11. | Fredrik Härdfeldt | Män | 0:37:32 |
24. | Martin Duberg | Män | 0:40:21 |
26. | Christoffer Smed | Män | 0:40:54 |
63. | Patrik Swens PB | Män | 0:44:29 |
70. | Anders Eklöv | Män | 0:45:46 |
70. | Anders Eklöv-1 PB | Män | 0:45:46 |
72. | Erik Sundqvist PB | Män | 0:45:50 |
13. | Jenny Johansson | Kvinnor | 0:48:10 |
17. | Therese Persson | Kvinnor | 0:49:09 |
21. | Caroline Högrud | Kvinnor | 0:50:15 |
79. | Anneli Watts | Kvinnor | 1:02:32 |
Varvetmilen Mantorp 24/3 R
Varvetmilen Mantorp
Plac. | Namn | Klass | Tid |
85. | Johan Björnstad PB | Män | 0:43:56 |
ASICS Premiärmilen 24/3 R
ASICS Premiärmilen
Plac. | Namn | Klass | Tid |
32. | Annemarie Eldholm PB | Kvinnor | 0:42:09 |
68. | Nathalie Karlsson PB | Kvinnor | 0:45:01 |
Utrecht Science Park Marathon 18/3 R
Utrecht Science Park Marathon
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Erik Anfält | Män | 1:10:06 |
Nora Marathon 17/3 R
Nora Marathon
Nora Marathon
Nora Marathon
Plac. | Namn | Klass | Tid |
2. | Kent Mossbäck | Män | 3:26:20 |
4. | Andrew Lowry PB | Män | 3:28:13 |
6. | Christoffer Smed | Män | 3:30:01 |
8. | Andreas Österlund PB | Män | 3:34:55 |
9. | Magnus Otterhed | Män | 3:35:00 |
10. | Johan Svanholm | Män | 3:35:08 |
13. | Anders Ellow PB | Män | 3:39:13 |
14. | Johan Lundqvist | Män | 3:42:50 |
3. | Charlotta Jerlström PB | Kvinnor | 3:42:50 |
4. | Ida Larsson PB | Kvinnor | 3:42:50 |
15. | Torbjörn Sjölander | Män | 3:48:22 |
5. | Märta Sjölander | Kvinnor | 4:00:32 |
16. | Edmund Kurt | Män | 4:00:33 |
7. | Karin Karlsson | Kvinnor | 4:20:41 |
19. | Jonas Färnstrand | Män | 4:21:05 |
20. | Robert Larsson | Män | 4:21:09 |
8. | Therese Sätre | Kvinnor | 4:23:38 |
12. | Carin Calleberg | Kvinnor | 5:10:21 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
6. | Jörgen Laestadius | Män | 1:35:04 |
2. | Cecilia Svedin | Kvinnor | 1:36:17 |
11. | Johan Björnstad | Män | 1:48:20 |
13. | Anders Eklöv-1 PB | Män | 1:50:00 |
13. | Anders Eklöv | Män | 1:50:00 |
4. | Ewa Hellström | Kvinnor | 1:53:06 |
5. | Anna Camén | Kvinnor | 1:53:27 |
15. | Åge Sollien | Män | 1:54:45 |
7. | Therese Persson | Kvinnor | 2:01:35 |
8. | Camilla Söderberg | Kvinnor | 2:01:44 |
9. | Daniela Nosko | Kvinnor | 2:02:45 |
13. | Catrine Andersson | Kvinnor | 2:15:19 |
24. | Magnus Åkesson PB | Män | 2:39:39 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Ola Hellström | Män | 0:46:21 |
2. | Sara Jakobsson | Kvinnor | 0:49:44 |
4. | Sanna Rutqvist | Kvinnor | 0:55:12 |
Karlstad 6-timmars 3/2 R
Karlstad 6-timmars
Karlstad 6-timmars
Plac. | Namn | Klass | Tid |
25. | Jenny-Ann Ehrling | Damer | 6:00:00 |
Plac. | Namn | Klass | Tid |
3. | Pär Ehrling | Herrar | 6:00:00 |
29ème Marathon International de Marrakech 28/1 R
29ème Marathon International de Marrakech
Plac. | Namn | Klass | Tid |
194. | Mokhtar Bennis | Herrar | 1:20:49 |
266. | Anders Larsson | Herrar | 1:24:35 |